Zewnętrzne siłownie być może powstaną w Kolbuszowej i dwóch przyległych sołectwach

  • 19.03.2018, 07:30
  • Lidia Wyzga
Zewnętrzne siłownie być może powstaną w Kolbuszowej i dwóch przyległych sołectwach Fot. Lidia Wyzga Duża OSA miałaby powstać na placu zabaw przy ulicy Bora Komorowskiego w Kolbuszowej.
W Kolbuszowej Górnej, Kolbuszowej Dolnej i w Kolbuszowej - właśnie w tych miejscowościach miałyby powstać Otwarte Strefy Aktywności.

OSA to ogólnodostępne, wielofunkcyjne, plenerowe miejsca rekreacji, sportu i odpoczynku, z których mogą korzystać całe rodziny. Ich budowę wspiera finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Do 15 lutego gminy, powiaty, stowarzyszenia i fundacje mogły składać wnioski o dotację takich obiektów. W tym gronie znalazła się także gmina Kolbuszowa.

- Złożyliśmy wniosek na trzy strefy: dwie małe strefy w Kolbuszowej Górnej, jako uzupełnienie infrastruktury, która w tym roku powstanie (mowa o boisku wielofunkcyjnym - przyp.red.) oraz w Kolbuszowej Dolnej przy budynku wielofunkcyjnym. Natomiast duża OSA to plac zabaw przy ulicy Bora Komorowskiego w Kolbuszowej. Aktualnie jest on w stanie dość przestarzałym - wyjaśnił na ostatniej sesji (22 lutego) Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Na małych OSA-ch (wariant podstawowy) pojawi się siłownia zewnętrzna oraz miejsce relaksu (a w tym: minimum cztery ławki, plenerowe urządzenia do gier, np. stół do ping-ponga, trampolina). Duża OSA (wariant rozszerzony) to także, oprócz wymienionych elementów, plac zabaw o charakterze sprawnościowym oraz ogrodzenie.  

Lidia Wyzga

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------