Rusza rozbudowa szpitala w Kolbuszowej. Na parterze powstanie blok operacyjny

  • 31.03.2018, 20:39 (aktualizacja 31.03.2018, 20:43)
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Rusza rozbudowa szpitala w Kolbuszowej. Na parterze powstanie blok operacyjny Fot. Lidia Wyzga W piątek (23 marca) przy szpitalu powiatowym odpowiednie służby przygotowywały teren pod rozbudowę bloku operacyjnego.
Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, podpisał umowę z wykonawcą, który zajmie się rozbudową bloku operacyjnego. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, operacje na parterze będą wykonywane już w październiku.

W ramach inwestycji zostaną przebudowane pomieszczenia po byłej izbie przyjęć, a także dobudowana część skrzydła przylegającego do tych pomieszczeń.

W ten sposób na parterze szpitala powstanie nowoczesny blok operacyjny z trzema salami i czwartą rezerwową oraz profesjonalną salą wybudzeń. Na tym nie koniec.

W dalszej kolejności blok zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny m.in. laser do kruszenia kamieni, nóż ultradźwiękowy, tomograf komputerowy czy wysokiej klasy aparat USG.

Rozbudowa i doposażenie obiektu będzie możliwe dzięki unijnej dotacji, która wyniosła prawie 10 mln zł.

W czwartek (22 marca) Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej, podpisał umowę z firmą, która zajmie się przebudową i rozbudową pomieszczeń w lecznicy na potrzeby bloku operacyjnego.

Inwestycję tę zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno Monterskich Budownictwa z Niska. To właśnie ta firma (spośród czterech startujących w przetargu) przedstawiła najkorzystniejszą ofertę - prace wyceniła na blisko 6,4 mln zł brutto i zapewniła dziesięcioletni okres rękojmi.

- Sprawdziliśmy i ta firma ma naprawdę dobrą opinię - przyznał w rozmowie telefonicznej dyrektor SP ZOZ.

Więcej w aktualnym Korso

 

Lidia Wyzga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe