Rodziny z powiatu kolbuszowskiego, które bezprawnie pobrały 500 plus, już zwracają pieniądze. Rekordzista musi oddać 4 tys. zł plus ewentualne odsetki

  • 2.04.2018, 08:00
  • red
Rodziny z powiatu kolbuszowskiego, które bezprawnie pobrały 500 plus, już zwracają pieniądze. Rekordzista musi oddać 4 tys. zł plus ewentualne odsetki
Od początku funkcjonowania programu, suma nienależnie pobranych świadczeń w naszym powiecie wynosi prawie 90 tys. zł.

W gminie Kolbuszowa aż 66 rodzin pobrało 500 zł na dziecko, mimo że pieniądze im już nie przysługiwały.

- W sumie kwota zwrotu wynosi ponad 68 tys. zł - informuje Zbigniew Rębisz, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych z M-GOPS w Kolbuszowej i dodaje, że do tej kwoty dochodzi jeszcze ponad tysiąc złotych odsetek.


Praca lub zasiłek

Znacznie mniej do zwrotu mają mieszkańcy gminy Dzikowiec. - Od początku funkcjonowania programu 500 + na terenie naszej gminy kwota nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych wyniosła 7 tys. zł - mówi Urszula Hahn, kierownik GOPS Dzikowiec.

Kwotę tę bezprawnie pobrało pięć rodzin. Rekordzista miał do zwrotu 2 tys. zł.

Zazwyczaj rodziny oddają bezprawnie pobrane świadczenia w całości lub w rozłożeniu na raty.

- Najczęściej nienależność świadczenia wychowawczego wiąże się ze zmianą sytuacji dochodowej rodziny, poprzez uzyskanie dochodu i niepoinformowanie o tym fakcie organu właściwego, np. podjęcie pracy czy uzyskanie prawa do zasiłku macierzyńskiego z KRUS - wyjaśnia kierownik Hahn.

Bez komornika

Zarówno w gminie Niwiska, jak i w gminie Cmolas świadczenia zwrócić musi po siedem rodzin. W Niwiskach bezprawnie mieszkańcy pobrali 4 tys. zł (w tym 500 zł już w tym roku). W Cmolasie o ponad 2,5 tys. zł więcej.

- Świadczenia nienależnie pobrane zwracane były w całości, nie była potrzebna interwencja komornika - zauważa Barbara Czachor, kierownik GOPS w Niwiskach i dodaje, że w przypadku jej gminy najwyższa kwota do zwrotu wynosi tysiąc złotych.

W gminie Cmolas, najwyższa kwota do spłaty, to 3 tys. zł. - Rodzina, która ma największy zwrot, prosiła o rozłożenie  na raty  po 500,00 zł miesięcznie - wyjaśnia Bożena Kubik, kierownik GOPS w Cmolasie.  

Więcej w aktualnym Korso
 

red
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
cfv
cfv 4.04.2018, 09:18
minelo juz kilka lat od wprowadzenia przez tuska vatu 23% to jest chyba najzyzszy w calej ue ani stary rzad, ani nowy nie mial//ma raczej tego ochoty zmieniac, produkty dzieciece szkolne sa czasami bardzo drogie o zlobkach czy przedszkolach nie finansowanych z zadnych projektow rowniez szkoda gadac teraz, rodziny ,ktore pobieraja swiadczenia traktuja jak patologie bo dostaja pieniadze czasami glupio czytac komentarze na forach rodzina wielodzietna 2+4 jest patoloia bo w ciagu 2 lat machnela sobie dzieci co maja po 3 6 9 12 lat i sa wielce bogaci bo dostana te 2 tys ale fakt faktem mialo byc na wszystkie
wyborca
wyborca 2.04.2018, 20:59
Jednym dzieciom dają drugim dzieciom zabierają ot sprawiedliwość ale widać ,że chyba w tym maczało swoje palce jakiejś prawo.
Pis
Pis 3.04.2018, 09:09
Te pieniądze powinny być w postaci ulgi od podatku na dziecko dla pracujących rodziców. Dawane do kieszeni powodują tylko rozrost patologii.
rfrfrfrr
rfrfrfrr 4.04.2018, 12:10
ale czym jest patologia tym ze matka przy 3 dzieci zostaje w domu bo jej sie to nie oplaca trzeba zaplacic zlobek przedszkole dojazd do pracy i inne ***ki czy patologia jest to ze mlodzi zdrowi faceci kolo 20 30 siedza w domu na utrzymaniu rodzicow bo przeciez u nas w kraju na ich wyksztalcenie nie ma pracy pojecie patologi jest wzgledne i wiele ma twarzy
sx
sx 5.04.2018, 14:54
Ciekawe czego dzieci nauczą się od takiej matki która nigdy nie pracuje ? Chyba tylko tego samego czyli siedzenia w domu. Za 20 lat będą wyciągać ręce po social.
potwierdzacz
potwierdzacz 20.04.2018, 14:30
dokładnie

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------