Kolbuszowa. Radny Julian Dragan z Weryni interweniuje w sprawie braku mszy w programie uroczystości z okazji 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej

  • 07.04.2018, 07:30
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowa. Radny Julian Dragan z Weryni interweniuje w sprawie braku mszy w programie uroczystości z okazji 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej Fot. Joanna Serafin Zdaniem Juliana Dragana, w programie obchodów 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej powinna znaleźć się też msza święta. - Wiadomo, czcimy tych, co zginęli, a najlepszą formą jest modlitwa, tak uważam - mówił radny na sesji rady miejskiej (29 marca).
- Kogoś nie stać czy nie chce, żeby przed taką uroczystością odbywała się msza święta? - dociekał na marcowej sesji samorządowiec.

Julianowi Draganowi, samorządowcowi z Weryni, program obchodów nie do końca przypadł do gustu. - Pytam może tak nieelegancko, ale czy kogoś nie stać, czy nie chce, żeby przed taką uroczystością odbywała się msza święta? - dociekał radny na ostatniej sesji (29 marca).

- Wiadomo, czcimy tych, co zginęli, a najlepszą formą jest modlitwa, tak uważam. Byłoby bardzo zasadne, żeby przy takich uroczystościach taką kolejność zachować - dodał samorządowiec.

- Organizatorem tej uroczystości jest pan starosta, ja nie odpowiem na to pytanie - odparł radnemu Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Zapytaliśmy Józefa Kardysia, dlaczego w programie obchodów zabrakło mszy świętej. Jak zauważył starosta, bardzo mała liczba radnych miejskich brała udział w uroczystościach rocznicowych. - Dzisiaj co? Przed wyborami są tacy wyczuleni? - pytał nasz rozmówca.

- Jeżeli radny chce, niech się modli, jak najbardziej. W parafii Wszystkich Świętych mszy jest bardzo dużo, niech pójdzie i się pomodli. Jeżeli będzie 10. rocznica katastrofy smoleńskiej, to jak najbardziej zamówimy mszę świętą w tej intencji - zapewnił Józef Kardyś.

Więcej w aktualnym Korso


 

Lidia Wyzga

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
pawel
pawel 10.04.2018, 14:32
co wydarzyło sie na moście w Kolbuszowej pn.ofiar smoleńskich?? może ktoś wie , bo nastawiali zniczy jak na cmentarzu , warto żeby podatnicy zobaczyli na co sie wydaje ich pieniądze , płaci sie ludziom , którzy marnują czas na zabawe Pisowskiego towarzystwa,, a wybory tuż tuz czas na radykalne zmiany!!!!!!!
Kevin
Kevin 07.04.2018, 21:54
"Kogoś nie stać" już takim stwierdzeniem radny deprecjonuje mszę jako czas modlitwy w danej intencji. Msza powinna być za darmo Panie radny , tak miesiąc temu "grzmiał" papież Franciszek , jedymy odzew w polskim kościele to modlitwa księdza profesora z Krakowa o rychłą śmierć Papieża. Ludzie opamiętajcie się , czy pamiętacie jeszcze 20 lat temu tą litanię intencji na ogłoszeniach po mszy ? Po śmierci danej osoby odprawiana była msza w 30-tym dniu po śmierci i tyle , czy oni wszyscy smarzą się w piekle , a Ci z opłaconych mszy są już w niebie ? ludzie miejcie rozum , a Pan Panie radny niech takich rzeczy nie mówi bo młodzież i ludzi myślących taKIE PODEJŚCIE DO MSZY IRYTUJE ...
śmieć pospolity
śmieć pospolity 09.04.2018, 18:56
Bardzo trafne spostrzeżenie. A ta facjata tego radnego wraz z jej zawartością zasługuje na politowanie.
Kl
Kl 07.04.2018, 12:36
A kto za to placi? Jesli to jest oplacone z publicznych pieniedzy to ja protestuje!
As
As 07.04.2018, 08:28
To niech się pomodli w domu. Co za młot z tego radnego

Pozostałe