Lekkoatleci kolbuszowskiej Tiki-Taki mają za sobą kolejny pracowity weekend

  • 11.04.2018, 15:27 (aktualizacja 11.04.2018 15:31)
  • Marcin Jastrzębski
Lekkoatleci kolbuszowskiej Tiki-Taki mają za sobą kolejny pracowity weekend Fot. Archiwum klubowe W sztafetowym wyścigu ulicznym w Rzeszowie nasze dziewczyny wywalczyły bon na 800 złotych (2. miejsce). Od lewej: Regina Gul, Dominika Zięba, Karolina Zuber i Monika Węgrzyn.
Nasi biegacze pokazali się w biegach przełajowych i w dużej imprezie w Rzeszowie.

W sobotę (7 kwietnia) na obiektach Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i finał Grand Prix Podkarpacia w kilku grupach wiekowych.

W zawodach udział wzięło 235 biegaczy z województw małopolskiego oraz podkarpackiego we wszystkich kategoriach wiekowych: od dzieci młodszych do juniorów.

- Szczególną wagę miały biegi młodzików (roczniki 2003-2004). Walczyli oni o punkty zaliczane do klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu, a ta klasyfikacja przekłada się na dofinansowanie dla poszczególnych dyscyplin – opisywał Bogdan Karkut, trener i prezes Tiki-Taki.

- Nam jako gospodarzowi tej prestiżowej imprezy zależało dodatkowo na tym, aby pokazać się korzystnie nie tylko organizacyjnie, ale również i sportowo – dodawał Karkut.

Po zawodach można bez kurtuazji powiedzieć, że zarówno organizatorzy z Fundacji wraz z władzami POZLA, jak i kolbuszowscy zawodnicy spisali się na piątkę. - Trasy zostały świetnie przygotowane, zwycięzcy otrzymali najpiękniejsze w historii tej imprezy medale godne Igrzysk Olimpijskich, a my, jako klub, zajęliśmy świetne piąte miejsce, wspólnie z silnym jak zawsze Tarnowem – zaznaczał Karkut.

Do wspomnianej klasyfikacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży Tiki-Taka dopisała 5 punktów. – To mnie bardzo cieszy, liczyłem na 2, góra 3 punkty. Wystawiliśmy 4 osoby i wszyscy zdobyli punkty, za co należą im się duże słowa uznania – podkreślał nasz trener.

Rewelacją tych zawodów został 14-letni, młodszy od rywali o rok, Wiktor Zięba. - Nikt nie brał pod uwagę Wiktora w kontekście walki o medale, a nasz zawodnik od początku biegu na 3000 metrów "zabrał się" z czołówką, a w połowie dystansu objął prowadzenie i mocno dyktował tempo. Uzyskał 20-metrową przewagę nad zawodnikiem z woj. małopolskiego, ale starszy, mocniejszy fizycznie rywal tuż przed metą zniwelował stratę i zwyciężył z przewagą dwóch  sekund nad naszym zawodnikiem – opisywał Karkut.

Srebro w tych zawodach to największy sukces Wiktora w jego przygodzie z bieganiem. Bardzo dobrze pobiegła również specjalistka od krótkich dystansów Natalia Antkiewicz.

Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------