W Kolbuszowej, o zasłużonych kobietach na przełomie stu lat, opowie Kolbuszowskie Koło Kobiet oraz Andrzej Wesołowski

  • 13.04.2018, 11:10 (aktualizacja 13.04.2018 11:22)
  • Joanna Serafin
W Kolbuszowej, o zasłużonych kobietach na przełomie stu lat, opowie Kolbuszowskie Koło Kobiet oraz Andrzej Wesołowski Fot. Archiwum Korso Na spotkanie zaprasza m.in. Kolbuszowskie Koło Kobiet.
Kobieta w setną rocznicę odzyskania Niepodległości - to temat wydarzenia, które zorganizowane zostanie w niedzielę, 15 kwietnia, w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Rozpoczęcie o godz. 15. Wstęp wolny.

Podczas spotkania, Kolbuszowskie Koło Kobiet, przedstawi prezentację poświęconą działalności kobiet z terenu miasta i gminy Kolbuszowa na przełomie lat 1918 - 2018. Będzie ona przeplatana piosenkami, śpiewanymi przez panie z KKK.

Publiczności zaprezentują się także panie z kół gospodyń wiejskich z Nowej Wsi, Domatkowa, Kupna, Weryni, Przedborza oraz Widełki. Wystąpi także Zespół Górniacy z Kolbuszowej Górnej oraz Ziemia Podkarpacka z Kolbuszowej.

Na koniec, Andrzej Wesołowski, lokalny historyk i regionalista, przedstawi sylwetki dwóch zasłużonych kobiet z terenu naszego powiatu.

Organizatorem imprezy jest Kolbuszowskie Koło Kobiet oraz Zarządy Osiedli Nr 1, 2 i 3 w Kolbuszowej.

 

 

Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe