Do strażaków z jednostki OSP w Kolbuszowej Górnej trafi wóz strażacki za prawie 800 tys. zł

  • 14.04.2018, 21:47 (aktualizacja 14.04.2018 22:44)
  • Lidia Wyzga
Do strażaków z jednostki OSP w Kolbuszowej Górnej trafi wóz strażacki za prawie 800 tys. zł Fot. Archiwum Korso Dziesięć lat temu jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolbuszowej Górnej świętowała jubileusz 80-lecia istnienia. Nowy wóz byłby więc idealnym prezentem dla druhów na tegoroczne, 90. urodziny.
Wiadomo już, która jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy otrzyma nowy samochód.

Jeszcze podczas lutowego posiedzenia, w projekcie uchwały w sprawie zmian w budżecie, po stronie zwiększenia wydatków, pojawiła się kwota 400 tys. zł. Właśnie taką sumę "na szybko" musieli zabezpieczyć radni miejscy, aby gmina mogła starać się o pozyskanie dofinansowania na zakup średniego samochodu dla mundurowych. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, która jednostka będzie się cieszyć z nowego nabytku.

Na marcowej sesji (29 marca) dobrą nowinę dla druhów z Kolbuszowej Górnej przekazał Stanisław Zuber, skarbnik gminy.

- W dokumencie, który Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej skierował do Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Straży, została wskazana już z nazwy jednostka, do której trafi samochód. Chodzi o OSP Kolbuszowa Górna - poinformował urzędnik.

Józef Kiciński, prezes jednostki, chociaż, jak sam przyznał, oficjalnie nie dostał jeszcze takiej informacji, to z takiego rozstrzygnięcia bardzo by się ucieszył. -  Nasza jednostka jest w szeregach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i rocznie bierzemy udział w około 30 akcjach ratowniczych. Do tego dochodzą wyjazdy zabezpieczające teren, na przykład imprezy masowe, koncerty, Dni Kolbuszowej. Teraz posiadamy dwa samochody, aczkolwiek wóz wyjazdowy jest jeden. To już wysłużone, 15-letnie auto - przyznał nasz rozmówca.

- Jeżeli otrzymalibyśmy nowy samochód, to bylibyśmy bardzo zadowoleni. W końcu w ten sposób podniosłaby się wartość bojowa jednostki, a tym samym bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Świętować będziemy jednak dopiero wtedy, kiedy otrzymamy wóz - dodał prezes OSP Kolbuszowa Górna.

Więcej w aktualnym Korso

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
PObłażliwy
PObłażliwy 15.04.2018, 20:50
Wszyscy w spodniach tylko jeden strażak w długiej spódnicy , szkota macie w zastępie czy co ?
La
La 15.04.2018, 06:55
A pogotowie które ratuje zdrowie ludzkie ma sprzęt średniej jakości
Żyjemy w dziwnym świecie elektoratu wyborczego
Jacel
Jacel 15.04.2018, 15:16
Ciekawi mnie tok twojego rozumowania. Jeśli będziesz miał wypadek samochodowy (czego Ci nie życzę) to jak myślisz kto Cię przyjedzie wyciągnąć z zakleszczonego auta? Pogotowie? Jak Ci się chałupka zapali, jak się podtrujesz czadem, jak utoniesz, jak Cię podtrują dymy z palącego się składowiska odpadów to kto Cię będzie ratował. Pogotowie? Pomyśl, to naprawdę nie boli, zanim coś napiszesz. Życzę Ci, aby chłopaki z OSP Kolbuszowa Górna nie musieli Ci nigdy czterech lite ratować. Pozdrawiam

PS. Jak Ci kot ucieknie na drzewo i nie będzie umiał zejść sam, też go przyjadą ściągnąć.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------