Ryszard Sukiennik, sołtys Trzęsówki, w imieniu mieszkańców stara się o to, aby z drogi asfaltowej nadleśnictwa zniknęły szlabany

  • 16.04.2018, 16:30
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Ryszard Sukiennik, sołtys Trzęsówki, w imieniu mieszkańców stara się o to, aby z drogi asfaltowej nadleśnictwa zniknęły szlabany Fot. Lidia Wyzga Ryszard Sukiennik podkreślił też, że droga przez las mogłaby służyć mieszkańcom za skrót.
Chodzi o odcinek drogi, który biegnie przez las od Świerczowa i wychodzi przed Siedlanką (jadąc od Świerczowa w stronę Trzęsówki pierwsza droga po lewej). Droga ta w ubiegłym roku doczekała się asfaltu. Problem jednak w tym, że przy wjeździe i wyjeździe z tej ulicy stanęły szlabany. Dla wszystkich

Na jednej z sesji samorządowiec zwrócił się do Eugeniusza Galka, wójta gminy, by ten wystąpił z pismem w tej sprawie do kolbuszowskiego nadleśnictwa.

- Ta droga jest piękna, czyściutka, a stoją na niej szlabany. Mieszkańcy twierdzą, że tak nie powinno być - mówił sołtys. Zaznaczył też, że on sam podziela ich zdanie.

- Uważam, że jeżeli wybudowało się ją za państwowe pieniądze, na naszym gruncie, bo Lasy Państwowe to jest nasze wspólne dobro, to wszyscy powinni z tego korzystać - przekonywał samorządowiec.

Ryszard Sukiennik podkreślił też, że droga ta mogłaby służyć mieszkańcom za skrót. - Ci, co jadą na Siedlankę i dalej na Mielec, po prostu by sobie skrócili dystans i nie musieliby wyjeżdżać od razu na ruchliwą drogę wojewódzką. Dzięki temu skrótowi od razu wyjeżdżałoby się prawie w Siedlance - argumentował gospodarz Trzęsówki.

Jest konflikt

Starania sołtysa Trzęsówki wspiera także Stanisław Sukiennik, przewodniczący rady gminy i mieszkaniec sołectwa. Samorządowiec zauważył jednak, że w tej sprawie występuje pewien "konflikt interesów".

- Nam by pasowało, żeby ta droga była otwarta, ale Kolbuszowa robi wszystko, żeby tej drogi nie otwierać - mówił na styczniowym posiedzeniu przewodniczący rady. Przeciwne jej otwarciu dla ruchu samochodowego, zdaniem samorządowca, są m.in. panie z kolbuszowskiego klubu nordic walking.

- One przyjeżdżają samochodami, zostawiają auta koło szlabanu i maszerują tą drogą tam i z powrotem. Nie życzą sobie, żeby otwierać szlaban, bo tak jest im wygodniej i wolą mieć spokój - dodał Stanisław Sukiennik.

Łatwo nie będzie

Eugeniusz Galek zapewnił jednak, że podejmie w tej sprawie rozmowy z kolbuszowskim nadleśnictwem. Przyznał też, że nie będzie łatwo. - Leśnicy mają swoje prawa i bardzo ciężko z nimi dyskutować, bo występują z pozycji siły, aczkolwiek spróbujemy - deklarował wójt.

My także z tą sprawą zwróciliśmy się do Bartłomieja Pereta, nadleśniczego Nadleśnictwa Kolbuszowa. Nasz rozmówca przyznał, że usunięcie szlabanów z tej drogi nie wchodzi w grę. - To jest droga wewnętrzna, zakładowa i na niej obowiązują zupełnie inne przepisy, inne sprawy podatkowe. Przede wszystkim przy drodze zakładowej nie ma zasad bezpieczeństwa, a przy drogach publicznych są. To jest droga Skarbu Państwa, a my tylko zarządzamy jego majątkiem. Niestety, ale nie możemy tej drogi otworzyć - wyjaśnił nam nasz rozmówca.

Bartłomiej Peret zaznaczył, że szlaban jest otwierany tylko w jednym wypadku - do wywózki zakupionego drewna. Z drogi do woli mogą za to korzystać piesi oraz pojazdy niesilnikowe (czyli np. rowerzyści).

Lidia Wyzga

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
miu
miu 20.04.2018, 01:01
Skrót po byku dla Trzesowki z 23km do Mielca skrótem będzie 33. Brawo za pomysły Pana soltysa. No cóż czasami kiełbasa wyborcza jest poprostu złej jakości.
hec
hec 19.04.2018, 08:46
"panie z kolbuszowskiego klubu nordic walking" - a co to, miejscowy klub emeryta?
ono
ono 18.04.2018, 20:48
Kampania przedwyborcza rozpoczęła się.
Lukas
Lukas 17.04.2018, 13:11
Zastanawia mnie jaki to ma być skrót w kierunku Siedlanki dla mieszkańców Trzęsówki.Trzęsówka ma przecież bezpośrednie połączenie z Siedlanką.Sołtys chyba jest w innym wymiarze

Pozostałe