Odpust w kościele pw. św. Marka Ewangelisty w skansenie w Kolbuszowej

  • 22.04.2018, 11:56 (aktualizacja 22.04.2018 12:01)
  • MKL Kolbuszowa
Odpust w kościele pw. św. Marka Ewangelisty w skansenie w Kolbuszowej Fot. MKL Kolbuszowa
W niedzielę, 22 kwietnia, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na uroczystości odpustowe.

Uroczysta Eucharystia z udziałem wiernych, zaproszonych gości, Straży Grobowej z Raniżowa i przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich zostanie odprawiona w kościele z Rzochowa o godz. 14.00. Oprawę mszy św. przygotują uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kolbuszowej. Po nabożeństwie wokół kościoła przejdzie procesja i odbędzie się pokaz musztry Straży Grobowej.

Przy świątynnym ogrodzeniu od godz. 12.00 będą ustawione odpustowe kramy. Przekolorowe cukierki, lizaki, ciastka i piernikowe całusy skuszą niejednego turystę, a drewniane zabawki, piszczałki, kwiaty z bibuły i rzeźby z gliny ucieszą najmłodszych. W szkole z Trzebosi gospodynie z Huty Przedborskiej zaserwują potrawy regionalne.

Od godz. 12.00 do 18.00 będzie można zwiedzić kościół i obejrzeć wystawę „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach” w spichlerzu z Bidzin.

Oto plan świętowania:

14.00 – uroczysta msza św. z procesją

15.30 – pokaz musztry Straży Grobowej w Raniżowa

12.00 – 18.00 – kramy odpustowe i potrawy regionalne, możliwość zwiedzenia kościoła i wystawy
w spichlerzu z Bidzin

Tego dnia wstęp do skansenu wynosi 1 zł.

 

MKL Kolbuszowa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe