O pięć złotych więcej za godzinę będą dostawać strażacy ochotnicy z terenu gminy Majdan Królewski

  • 23.04.2018, 20:30
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

O pięć złotych więcej za godzinę będą dostawać strażacy ochotnicy z terenu gminy Majdan Królewski Fot. Dominika Garbacka "Za" przyznaniem strażakom podwyżek zagłosowało 14 radnych. Jeden z radnych wstrzymał się od głosu.
Radni Gminy Majdan Królewski podjęli na przedostatniej sesji (27 marca) uchwałę w sprawie ustalenia ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy.

Samorządowcy ustalili stawkę za uczestnictwo w działaniach ratowniczych i stawkę za udział w szkoleniu pożarniczym.

Zgodnie z nową uchwałą za udział w działaniu ratowniczym strażacy będą zarabiać teraz 15 złotych za godzinę, czyli o pięć złotych więcej niż wcześniej.

Zmianie nie uległa natomiast stawka, którą ochotnicy będą dostawać za udział w szkoleniach pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę Majdan Królewski. Będzie ona wynosić dokładnie sześć złotych za godzinę.

 

 

Dominika Garbacka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe