Za nami XVI Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej "Spotkanie z Druhną Nutką" w Kolbuszowej [ZDJĘCIA, WYNIKI]

  • 30.04.2018, 11:30
  • Lidia Wyzga
Za nami XVI Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej Fot. Julita Stępień (7) Podczas XVI Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Spotkanie z Druhną Nutką" zaprezentowali się przedstawiciele dziewięciu drużyn harcerskich i gromad zuchowych z Hufca ZHP Kolbuszowa.
Impreza, która odbyła się w kolbuszowskim MDK, przebiegała pod hasłem "100 lat z harcerską piosenką".

- Ideą tegorocznej edycji było połączenie starych, historycznych piosenek harcerskich z nowymi, dlatego każdy wykonawca musiał zaprezentować dwie piosenki harcerskie - wyjaśnia Mariusz Szamraj, harcmistrz Hufca ZHP im. Janka Bytnara "Rudego" Kolbuszowa i dodaje: - Harcerze chcieli w ten sposób uczcić stulecie Niepodległej, a jednocześnie stulecie Związku Harcerstwa Polskiego.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele z dziewięciu drużyn harcerskich i gromad zuchowych. W Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej pojawiło się ponad stu harcerzy, instruktorów i nauczycieli.


Laureatami Festiwalu zostały następujące drużyny:

Kategoria: "Zuchy"
I miejsce - 3 Gromada Zuchowa "Młode Wilczki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej

Kategoria: "Harcerze"
I miejsce - 17 Drużyna Harcerska "Sowy" ze Szkoły Podstawowej w Kupnie

Kategoria: "Harcerze Starsi"
I miejsce - Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "Łaziki" z Kolbuszowej Dolnej

Kategoria: soliści
I miejsce - Dominika Cudecka (kl. VI) z 8 Drużyny Harcerskiej "Złote Pióra" działającej przy Szkole Podstawowej w Niwiskach


Więcej w aktualnym Korso

Lidia Wyzga

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe