Podczas tegorocznych Dni Raniżowa wystartuje bieg na 10 km. Jego uczestnicy pobiegną dla Oliwii Chudzik

  • 3.05.2018, 20:30
  • Dominika Garbacka
Podczas tegorocznych Dni Raniżowa wystartuje bieg na 10 km. Jego uczestnicy pobiegną dla Oliwii Chudzik Fot. Dominika Garbacka Podczas ubiegłorocznych Dni Raniżowa odbyła się "Raniżowska Piątka". Bieg cieszył się dużą popularnością.
Niespełna 11-letniej dziewczynki z Woli Raniżowskiej walczy o sprawność.

Oliwia Chudzik uczęszcza obecnie do trzeciej klasy Zespołu Szkół w Woli Raniżowskiej. Dziewczynka urodziła się 18 czerwca 2007 r. jako wcześniak w 25. tygodniu ciąży. Wygrała walkę o życie, lecz w wyniku niedotlenienia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.

Od wczesnego dzieciństwa porusza się na wózku inwalidzkim. Przebyła wiele operacji. Jest poddawana stałej i systematycznej rehabilitacji, która ma na celu pomóc dziewczynce poruszać się tak, aby mogła kiedyś samodzielnie funkcjonować.

Priorytetem  i najważniejszą potrzebą dla pięknej i uśmiechniętej Oliwki jest  dobra, stała i systematyczna, lecz kosztowna rehabilitacja. Ta waleczna, pokonująca wszelkie trudności dziewczynka, potrzebuje urządzeń pionizujących takich jak:  balkonik, pionizator, łuski ortopedyczne i ortezy.

Bieg dla Oliwii odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca, podczas Dni Raniżowa. Rozpocznie się o godz. 14 na Rynku w Raniżowie, a zakończy w Woli Raniżowskiej.

Oprócz biegu głównego, tego samego dnia o godz. 10 na stadionie w Raniżowie, odbędą się także bezpłatne biegi dla dzieci i młodzieży. Chętni będą się mogli na nie zapisać w szkołach oraz w biurze zawodów tuż przed startem.


Gdzie zapisy?
Zapisy na bieg na 10 km dostępne są online na www.timekeeper.pl do 10 czerwca.
Koszt pakietu startowego wynosi 40 zł.

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe