Powiat stara się o pieniądze na budowę placu zabaw i siłowni obok liceum w Kolbuszowej

  • 05.05.2018, 20:30
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Powiat stara się o pieniądze na budowę placu zabaw i siłowni obok liceum w Kolbuszowej Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej
– Będzie to miejsce, gdzie dorośli, ale również matki z dziećmi będą mogli się zrelaksować i spędzić czas na świeżym powietrzu - mówi Józef Kardyś, szef powiatu.

- Mając na uwadze, że społeczność kolbuszowska winna mieć dostęp do aktywnego wypoczynku, złożyliśmy wniosek na budowę Otwartej Strefy Aktywności, która mieścić się będzie przy kolbuszowskim liceum – poinformował starosta kolbuszowski.

W ramach tego zadania powstanie plac zabaw oraz siłownia. Koszt tego przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 120 tys. zł, przy czym planowana dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 50 tys. zł. Wkład własny powiatu to niecałe 70 tys. zł.

- Aktualnie wniosek złożony przez powiat kolbuszowski poddawany jest ocenie - zaznacza Barbara Żarkowska z działu promocji kolbuszowskiego starostwa.

Przypomnijmy, że wniosek o dotację na budowę trzech stref złożyła także gmina Kolbuszowa. W planach gminy jest budowa dwóch małych Otwartych Stref Aktywności w Kolbuszowej Górnej (przy powstającym w tej chwili boisku wielofunkcyjnym) oraz w Kolbuszowej Dolnej (przy budynku wielofunkcyjnym).

Duża OSA planowana jest na placu zabaw przy ulicy Bora Komorowskiego w Kolbuszowej.

 

 

Lidia Wyzga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe