Po prawie dziesięciu latach strażacy ochotnicy z jednostek OSP z gminy Kolbuszowa doczekali się podwyżek

  • 06.05.2018, 20:30
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Po prawie dziesięciu latach strażacy ochotnicy z jednostek OSP z gminy Kolbuszowa doczekali się podwyżek Fot. Lidia Wyzga
Do tej pory za udział w akcji ochotnicy otrzymywali 10 zł (za godzinę), a za szkolenie - 6 zł (za godzinę).

Na posiedzeniu Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Kolbuszowej (10 grudnia 2017 r.) padł wniosek, aby stawki te uległy zwiększeniu.

- W trakcie dyskusji padł wniosek, aby podnieść stawkę za udział w działaniu ratowniczym za jedną godzinę do 20 zł. Taki wniosek wpłynął do burmistrza od prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych - wyjaśnił Tadeusz Serafin.

Administracja przygotowała jednak inną koncepcję. Zgodnie z nią za jedną godzinę udziału w akcji ratowniczej strażak ochotnik miałby otrzymywać 15 zł, zaś za godzinę szkolenia - 8 zł.

Podczas omawiania projektu uchwały na komisji finansowej jej członkowie zaproponowali jednak, aby stawka za udział w działaniu ratowniczym wynosiła nie 15 a 20 zł za godzinę.

- Faktycznie, taki wniosek się pojawił i został pozytywnie przegłosowany - przyznał na lutowej sesji Stanisław Rumak, przewodniczący komisji finansów i apelował: - Proszę o przyjęcie tej stawki, którą przedstawiła komisja.

Ostatecznie radni zagłosowali za propozycją komisji finansów. Strażacy ochotnicy z gminy Kolbuszowa za każdą godzinę udziału w działaniach ratowniczych, zgodnie z przyjętą uchwałą, otrzymają więc 20 zł. Z kolei za godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym - 8 zł.

Więcej w aktualnym Korso

 

Lidia Wyzga

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Cdn
Cdn 09.05.2018, 19:11
Ale tak z innej beczki.
Sytuacja chora jest ze OSP ma sprzetu za gruba kase a jeszcze teraz dostana a brakuje dla najwazniejszej sluzby czyli szpitali zespolow ratownictwa medycznego. To jest paradoks rozumiem ze straz panstwowa czy te w systemie ksrg powinny miec pelne wyposazenie bo to wazne ale te nie bedace w krsg wystarczy podstawowe wyposazenie.
Ale Uwazam ze przedewszystkim nalezy doposazyc karetki szpitale to jest chore ze srednio w kazdej wsi woz wart krocie z wyposazeniem a na powiat sa tylko 3 czy 2 karetki TKIPINA. Najwazniejsza istytucja jaka jest system opieki zdrowotnej nie moze byc tak zaniedbana.!!!!!!!!!
Janusz_TBG
Janusz_TBG 09.05.2018, 11:30
Polikwidować te osp i stworzyć więcej zawodowych, odpowiednio doposażyć, a nie tych utrzymywać co tylko gaszą trawy i paradują w procesjach kościelnych....
ratownik
ratownik 09.05.2018, 08:25
jestem ratownikiem medycznym 12 lat,mam 19 zl za godz i musze jeszcze oplacic zus i podatek! A tu ochotnik lepiej zarabia ode mnie! Nic tylko zostac strazakiem i podpalać!
???
??? 09.05.2018, 19:02
W pelni Was popieram to jest chore i to bardzo chore. I macie o wiele bardziej odpowiedzialna prace wy bezposrednio odpowiadacie za czyjes zdrowie i zycie.
zebra
zebra 08.05.2018, 10:20
Co z nich za ochotnicy skoro biorą kasę ?

Pozostałe