Może zabraknąć wody w kranach na terenie gminy Raniżów. Kierownik ZGK apeluje do mieszkańców

  • 10.05.2018, 07:00
  • Dominika Garbacka
Może zabraknąć wody w kranach na terenie gminy Raniżów. Kierownik ZGK apeluje do mieszkańców Tadeusz Sondej, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Raniżowie, zaapelował, aby do podlewania ogródków, trawników i upraw używać na przykład wody ze studni kopanych.
W piątek, 4 maja, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Raniżowie został umieszczony komunikat kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Raniżowie.

Szef zakładu zwrócił się w nim z apelem do mieszkańców całej gminy.

- W związku z brakiem opadów i utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz prognozami na najbliższy okres Zakład Gospodarki Komunalnej w Raniżowie apeluje do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody z sieci wodociągowej tylko do niezbędnych celów - zaapelował Tadeusz Sondej, kierownik ZGK w Raniżowie.

- Prosimy o racjonalne korzystanie z wody pitnej z sieci i ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno-bytowe, tj. podlewania upraw, podlewania trawników i ogródków, napełniania basenów itp.- dodał.

Jak wyjaśnił nam szef ZGK, w okresie letnim rozbiór wody jest na terenie gminy około trzy razy większy niż w okresie jesienno-zimowym. Jeśli zaś mieszkańcy zbagatelizują apel, dla niektórych, szczególnie odległych od raniżowskiego wodociągu miejscowości, wody może po prostu zabraknąć.

 

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
ktoś
ktoś 11.06.2018, 11:52
To niech wykopią dodatkowe studnie bo ten problem jest już od co najmniej 3 lat a nie straszą ludzi że wody zabraknie. Może za chwile będą kazać ograniczać ilość wody na 1 mieszkańca do picia. Jak widza, że wodociągi są za słabe, to coś powinni robić (wykopać kolejne studnie itd). A nie jęczeć ze w lecie jest większe zapotrzebowanie na wodę a w zimie mniejsze, bo tak to każdy nawet nie mający podstawówki może się tłumaczyć panie kierowniku. Ale co się dziwić jakie drogi takie same wodociągi w gm. Raniżów z reszta cała ta gmina to jakieś wielkie nieporozumienie i tyle. Zaorać i las zasadzić.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------