Gmina Kolbuszowa. Sołtys Stanisław Miazga proponuje, aby gmina zorganizowana konkurs na najwyższą frekwencję wyborczą

  • 13.05.2018, 20:09
  • Lidia Szpara
Gmina Kolbuszowa. Sołtys Stanisław Miazga proponuje, aby gmina zorganizowana konkurs na najwyższą frekwencję wyborczą Fot. Joanna Serafin - Za pierwsze miejsce sugeruję co najmniej pięć zer z tyłu - podpowiadał sołtys Stanisław Miazga.
Czy obwód wyborczy o najwyższej frekwencji zostanie uhonorowany nagrodą pieniężną? Taki pomysł padł 26 kwietnia podczas sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

Obwód wyborczy czy sołectwo o najwyższej frekwencji miałoby uzyskać nagrodę pieniężną, która według sołtysa powinna zostać wykorzystana na najpilniejsze potrzeby danego obszaru: poprawę dróg, oświetlenie czy integrację.

 
Pięć zer

- Zainspirowały mnie te wybory samorządowe - tłumaczył gospodarz Porąb. - Można by było uhonorować miejsce, gdzie będzie największa liczba osób głosujących. Za pierwsze miejsce sugeruję co najmniej pięć zer z tyłu - podpowiadał szef Porąb.

Władze gminy nie odniosły się do tej sugestii. Propozycja sołtysa Miazgi spotkała się z poruszeniem i ogólną wesołością zgromadzonych osób. Tymczasem, o ile znalazłyby się pieniądze, czy to taki zły pomysł?

 
To już było

Konkurs na najwyższą frekwencję wyborczą zorganizowała w 2010 roku gmina Niwiska. Nagrodą dla sołectwa, w którym została osiągnięta największa frekwencja wyborcza, był plac zabaw dla dzieci, o wartości 30 tys. zł. W przypadku gdy taki plac już istniał, miano wykonać inne zadanie o tej samej wartości.

O nowy plac zabaw, który został uroczyście otwarty w czerwcu 2011 roku, wzbogaciło się Hucisko.

Więcej w aktualnym Korso

 

 

Lidia Szpara
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe