W 2017 roku na terenie gminy Niwiska doszło do ponad 30 przestępstw

  • 19.05.2018, 20:30
  • Lidia Szpara

Podziel się:

Oceń:

W 2017 roku na terenie gminy Niwiska doszło do ponad 30 przestępstw Fot. Karolina Ziółkowska O tym, czym zajmowali się policjanci w 2017 roku, opowiadał komendant Stanisław Babula (w środku).
Na sesji Rady Gminy w Niwiskach, 19 kwietnia, poruszono temat bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy. Ocenę stanu bezpieczeństwa za rok 2017 przedstawił Stanisław Babula, szef kolbuszowskich policjantów.

Jak poinformował komendant, w roku 2017 na omawianym terenie odnotowano 32 przestępstwa. Najwięcej zdarzeń (8) dotyczyło kierowania pojazdami przez osoby w stanie nietrzeźwości.

Cztery razy odnotowano przypadki znęcania się nad członkami rodziny. Coraz częściej pojawiają się przypadki uchylania od obowiązków alimentacyjnych.

Komendant szczególną uwagę poświęcił zagrożeniom w ruchu drogowym. W ubiegłym roku na terenie powiatu kolbuszowskiego miało miejsce pięć wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dwa z nich miały miejsce właśnie na terenie gminy Niwiska.

W styczniu do takiego zdarzenia doszło w Przyłęku, a w sierpniu w Kosowach. Dodatkowo to właśnie w gminie Niwiska odnotowano największą liczbę kolizji w powiecie - było ich aż 50.

- Jest to bardzo niepokojące - przyznał komendant Stanisław Babula. - Po tej analizie zdecydowaliśmy tam kierować więcej policjantów kierujących ruchem drogowym - dodał.

Więcej w aktualnym Korso [nr 19/2018]

Lidia Szpara

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe