Przysypane ziemią hałdy śmieci są niewidoczne dla kolbuszowskich urzędników

  • 25.05.2018, 07:00
  • Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
Przysypane ziemią hałdy śmieci są niewidoczne dla kolbuszowskich urzędników Fot. Czytelnik Taką górę śmieci nasz Czytelnik odkrył przy drodze relacji Kłapówka - Widełka.
Mieszkaniec gminy Kolbuszowa znalazł dzikie wysypisko śmieci przy drodze Kłapówka - Widełka. Sprawę postanowił zgłosić do referatu ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. Urzędnik jednak odesłał go do straży miejskiej, a strażnik z kolei zgłoszenie przekazał... pracownikowi magistratu.

Dzikie wysypisko pełne doniczek, pustych, plastikowych wkładów do zniczy, sztucznych kwiatów, porozrywanych worków, starych butów, ubrań, a nawet opon nasz Czytelnik odkrył przy drodze relacji Kłapówka - Widełka, w odległości około kilometra od kościoła parafialnego w Widełce.

Widok tylu śmieci w takim miejscu bardzo go zaniepokoił. Postanowił działać.

Od urzędu do strażnika

- Zgłosiłem to do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pan, który przyjmował moje zgłoszenie, poinformował mnie, że najlepiej, jak zadzwonię do straży miejskiej. Zadzwoniłem więc do straży, a z kolei pan, który odebrał telefon, powiedział, że przekaże to do ochrony środowiska. Zdziwiło mnie takie zachowanie, bo to takie przerzucanie na siebie odpowiedzialności - mówił mieszkaniec gminy Kolbuszowa.

Śmieci były

Grzegorz Dzimiera, komendant straży miejskiej, przyznał, że do strażników dotarło zgłoszenie od mieszkańca gminy Kolbuszowa. Mundurowi pojechali na wskazane miejsce, stwierdzili, że rzeczywiście znajduje się tam wysypisko śmieci, zrobili zdjęcia i sprawę przekazali pracownikom Referatu Ochrony Środowiska w kolbuszowskim magistracie.

Więcej w aktualnym Korso [nr 20/2018]

 

Lidia Wyzga

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
brak slow
brak slow 4.06.2018, 07:14
"Mundurowi pojechali na wskazane miejsce, stwierdzili, że rzeczywiście znajduje się tam wysypisko śmieci" no tak bo wczesniej o niczym nie wiedzieli wysypisko powstalo z dnia na dzien. po co utrzymywac sluzbe z ktorej nie ma zadnego pozytyku bo czym oni zajmuja sie poza wlepianiem mandatow za zle parkowanie?

Pozostałe