Ratownicy medyczni z Kolbuszowej jeżdżą do pacjentów nową karetką

  • 27.05.2018, 20:30
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Ratownicy medyczni z Kolbuszowej jeżdżą do pacjentów nową karetką Fot. Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej Szpital w Kolbuszowej wzbogacił się o nową karetkę.
Zakupy warte blisko 750 tys. zł były możliwe dzięki dotacji z rezerwy budżetowej rządu.

W ramach tej dotacji zakupiona została m.in. specjalistyczna karetka pogotowia ratunkowego, niosąca pomoc w stanach nagłego zagrożenia życia.

- Nowy samochód wyposażony jest w nowoczesny, niezbędny sprzęt medyczny, jak chociażby specjalistyczne urządzenie do zewnętrznego ucisku klatki piersiowej LUCAS. Sprzęt ten jest pomocny podczas reanimacji potrzebującego pomocy pacjenta - wyjaśnia Barbara Żarkowska z działu promocji kolbuszowskiego starostwa. 

Nowy sprzęt pojawił się również w pododdziale urologicznym, do którego zakupiony został aparat USG. Urządzenie służy już personelowi podczas diagnostyki pacjentów. Dzięki pozyskanej dotacji udało się też zakupić sterylizator parowy wraz z uzdatnianiem wody. 

Więcej w aktualnym Korso [nr 20/2018]

 

Lidia Wyzga

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Sławomir
Sławomir 28.05.2018, 18:23
Po co macie rubrykę na komentarze jak żadnych nie publikujecie
Dzieg
Dzieg 28.05.2018, 16:31
Śmiechu warte jak dwuletnia karetka jest nowa kto to pisze?? Pucybut starosty ??

Pozostałe