Gmina Majdan Królewski. Zawodnicy z Krzątki mają nowe zaplecze sportowe za prawie pół miliona złotych

  • 04.06.2018, 14:30
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Gmina Majdan Królewski. Zawodnicy z Krzątki mają nowe zaplecze sportowe za prawie pół miliona złotych Fot. Marcin Jastrzębski Z nowego budynku korzystają już nie tylko piłkarze, ale i sędziowie meczów rozgrywanych na boisku w Krzątce.
Piłkarze Klubu LZS Krzątka od kwietnia korzystają z nowego budynku zaplecza sportowego. Jak przyznaje prezes klubu, zaplecze zostało wykonane na najwyższym poziomie. Ile kosztowało?

Samorząd w Majdanie Królewskim pochwalił się zakończoną inwestycją w Krzątce.

- Budowa zaplecza sportowego przy stadionie w Krzątce od dłuższego czasu była  tematem zebrań wiejskich. Sportowcy i mieszkańcy sołectwa zwracali się z prośbą do władz samorządowych o wybudowanie budynku z zapleczem sportowym i niezbędną infrastrukturą - czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy w Majdanie Królewskim.


Prawie pół miliona

Inwestycję udało się wykonać w zaledwie dziewięć miesięcy. Zadanie zrealizowała firma Usługi Transportowo- Budowlane i Handlowe z Majdanu Królewskiego, z którą  na wykonanie budynku gmina podpisała umowę w lipcu 2017 roku. Projekt budynku wykonało natomiast Autorskie Studio Projektowo – Inwestycyjne "Aspi" z Mielca.

Koszt realizacji zadania wyniósł  447 tys. 539 zł. Na wyposażenie obiektu i zakup sprzętu sportowego sołectwo Krzątka przeznaczyło pieniądze z funduszu sołeckiego  w wysokości 36 tys. 616 zł.

 
Full wypas

Do budynku doprowadzono wodę, sieć kanalizacji sanitarnej oraz przebudowano przyłącz energetyczny.  Obok zaplecza sportowego powstały także miejsca postojowe.

Wewnątrz nowego budynku znajduje się kilka pomieszczeń. Są tutaj między innymi szatnie dla drużyny gospodarzy i gości, prysznice czy pomieszczenie socjalne, w którym zawodnicy spotykają się z zarządem klubu.

Specjalny pokój z umywalką, prysznicem i toaletą  został przygotowany także dla sędziów meczów.

W nowym budynku mieści się też toaleta z wyposażeniem dla osób niepełnosprawnych, z której mogą korzystać na przykład kibice biorący udział w meczu. W środku wygospodarowano także magazynek na sprzęt sportowy oraz pralnię.


Więcej w aktualnym Korso [nr 21/2018]

Dominika Garbacka

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Pniok
Pniok 05.06.2018, 14:34
W dzisiejszych czasach to standard a nie cos szczegolnego jak nam urzad w MK probuje wmowic
Krzącanin
Krzącanin 04.06.2018, 23:05
Wybory powinny być jednak co dwa lata ...
Antoś
Antoś 05.06.2018, 11:46
eee tam, co roku! wtedy w mig dogonimy "zachód" :D

Pozostałe