Gmina Niwiska. Mieszkańców Huciska zaskoczył remont drogi powiatowej. - Nie mogę wjechać do siebie na podwórko - żaliła się Czytelniczka

  • 05.06.2018, 07:00
  • Lidia Szpara
Podziel się:
Oceń:
Gmina Niwiska. Mieszkańców Huciska zaskoczył remont drogi powiatowej. - Nie mogę wjechać do siebie na podwórko - żaliła się Czytelniczka Fot. Lidia Szpara Tak droga prezentowała się, po położeniu pierwszej warstwy asfaltu.
Zwykło się z przekąsem mawiać, że sytuacja na drodze lub np. zima zaskoczyła drogowców. W minionym tygodniu mieszkańców Huciska zaskoczył nieoczekiwany remont drogi powiatowej.

Jak się dowiedzieliśmy, odcinek remontowanej drogi został całkowicie wyłączony z użytku. Ma on około dwóch kilometrów długości. Zaplanowano objazdy. Osoby, które zgłosiły sprawę do naszej redakcji, narzekały na problem z dostaniem się samochodem na posesje graniczące z omawianym odcinkiem drogi.

- Musiałam samochód postawić niemal kilometr od domu - żaliła się mieszkanka wsi.

- Są postawione zapory i po prostu nie da się wjechać. - Ja naprawdę rozumiem, że trzeba było tę drogę naprawić, no bo trzeba było. Ale jakby ludzie wiedzieli wcześniej, to może inaczej by reagowali - dodała mieszkanka Huciska.

Co na to Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej?

Jak stwierdził, nie ma obowiązku informowania mieszkańców o planowanym remoncie drogi. Jest plan, są fundusze, jest odpowiednia pogoda - trzeba się jak najszybciej wziąć za przebudowę.

Dyrektor ZDP nie rozumie postawy mieszkańców Huciska. Wspomniał, że gdy droga niedomaga, są głosy, iż wymaga remontu, a nikt się za to nie zabiera... Z kolei, gdy rusza wyczekiwany remont, okazuje się, że ludzie nadal są niezadowoleni.

 

 

Lidia Szpara

Zdjęcia (1)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Hwdp
Hwdp 17.07.2018, 17:53
Czeba być i...ą żeby całą drogę zamykać to tylko kolbuch mógł zrobić
Misiu
Misiu 07.06.2018, 22:30
A gdzie jest wójt ? Powinien jako wzorowy gospodarz powiadomić mieszkańców. Ale może zajęty ???
 jbyc
jbyc 05.06.2018, 13:26
wybory i wizyta dygnitarzy potrafia zdzialac cuda jeszcze tylko trawe na zielono podmalowac i bedzie pieknie
frank
frank 05.06.2018, 10:25
Wszystkim nie dogodzisz, zawsze jakaś menda będzie miała żale.

Pozostałe