Gmina Niwiska. Mieszkańców Huciska zaskoczył remont drogi powiatowej. - Nie mogę wjechać do siebie na podwórko - żaliła się Czytelniczka

  • 5.06.2018, 07:00
  • Lidia Szpara
Gmina Niwiska. Mieszkańców Huciska zaskoczył remont drogi powiatowej. - Nie mogę wjechać do siebie na podwórko - żaliła się Czytelniczka Fot. Lidia Szpara Tak droga prezentowała się, po położeniu pierwszej warstwy asfaltu.
Zwykło się z przekąsem mawiać, że sytuacja na drodze lub np. zima zaskoczyła drogowców. W minionym tygodniu mieszkańców Huciska zaskoczył nieoczekiwany remont drogi powiatowej.

Jak się dowiedzieliśmy, odcinek remontowanej drogi został całkowicie wyłączony z użytku. Ma on około dwóch kilometrów długości. Zaplanowano objazdy. Osoby, które zgłosiły sprawę do naszej redakcji, narzekały na problem z dostaniem się samochodem na posesje graniczące z omawianym odcinkiem drogi.

- Musiałam samochód postawić niemal kilometr od domu - żaliła się mieszkanka wsi.

- Są postawione zapory i po prostu nie da się wjechać. - Ja naprawdę rozumiem, że trzeba było tę drogę naprawić, no bo trzeba było. Ale jakby ludzie wiedzieli wcześniej, to może inaczej by reagowali - dodała mieszkanka Huciska.

Co na to Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej?

Jak stwierdził, nie ma obowiązku informowania mieszkańców o planowanym remoncie drogi. Jest plan, są fundusze, jest odpowiednia pogoda - trzeba się jak najszybciej wziąć za przebudowę.

Dyrektor ZDP nie rozumie postawy mieszkańców Huciska. Wspomniał, że gdy droga niedomaga, są głosy, iż wymaga remontu, a nikt się za to nie zabiera... Z kolei, gdy rusza wyczekiwany remont, okazuje się, że ludzie nadal są niezadowoleni.

 

 

Lidia Szpara

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Hwdp
Hwdp 17.07.2018, 17:53
Czeba być i...ą żeby całą drogę zamykać to tylko kolbuch mógł zrobić
Misiu
Misiu 7.06.2018, 22:30
A gdzie jest wójt ? Powinien jako wzorowy gospodarz powiadomić mieszkańców. Ale może zajęty ???
 jbyc
jbyc 5.06.2018, 13:26
wybory i wizyta dygnitarzy potrafia zdzialac cuda jeszcze tylko trawe na zielono podmalowac i bedzie pieknie
frank
frank 5.06.2018, 10:25
Wszystkim nie dogodzisz, zawsze jakaś menda będzie miała żale.

Pozostałe