Męski skład Zespołu Ludowego "Cmolasianie" zagwarantował sobie przepustkę na ogólnopolski festiwal w Kazimierzu nad Wisłą

  • 05.06.2018, 20:30
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Męski skład Zespołu Ludowego "Cmolasianie" zagwarantował sobie przepustkę na ogólnopolski festiwal w Kazimierzu nad Wisłą Fot. Lidia Wyzga Męska część zespołu została wyróżniona w Dynowie.
Panowie zajęli I miejsce podczas XXVII edycji Przeglądu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych "Pogórzańska Nuta" w Dynowie.

Celem organizowanego corocznie przeglądu jest ochrona i dokumentacja tradycji autentycznego repertuaru, stylu muzykowania, a także popularyzacja tych tradycji w społeczeństwie. Kolejna edycja Przeglądu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych odbyła się 20 maja na scenie Ośrodka Turystycznego "Błękitny San" w Dynowie.

"Pogórzańska Nuta" to spotkanie z różnorodnymi formami prezentacji muzyki ludowej: kapel, zespołów śpiewaczych, solistów śpiewaków i instrumentalistów, od tych najmłodszych po tych sędziwych wiekiem mistrzów muzyki ludowej.

W tym doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć Zespołu Ludowego "Cmolasianie". Grupa wykonała dwa utwory: "Siołem proso" oraz "Dwanaście listeczków, wszystkie z bioły róży".

Jury przeglądu doceniło grupę z Cmolasu. Zespół Ludowy "Cmolasianie", który tym razem wystąpił tylko w męskim składzie (Władysław Dziuba, Władysław Halat, Krzysztof Marszałek, Julian Wilk i Karol Ziętek), wywalczył nagrodę główną przeglądu w kategorii zespoły śpiewacze.

Tym samym "Cmolasianie" otrzymali przepustkę na występ podczas 52. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Festiwal odbędzie się w dniach 21 - 24 czerwca.

Lidia Wyzga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe