Gmina Niwiska. W Siedlance od września będzie działał żłobek "Chatka Puchatka"

  • 11.06.2018, 07:00
  • Lidia Szpara
Gmina Niwiska. W Siedlance od września będzie działał żłobek Fot. UG Niwiska Tak prezentuje się budynek przeznaczony na żłobek. Wkrótce czeka go remont.
Jest to możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania. Projekt ten będzie realizowany przez Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich gminy Niwiska oraz gminę Niwiska.

Nowy żłobek będzie funkcjonował na miejscu dotychczasowego, który, wywiązawszy się z projektu, kończy działalność w czerwcu. Zanim ruszy nowa placówka dla maluchów, dedykowane dzieciakom pomieszczenia czeka metamorfoza.

- Budynek czeka pewien remont, między innymi sala zabaw zostanie powiększona – wyjaśnia Elżbieta Wróbel, wójt Niwisk.

Jak dowiedzieliśmy się w czasie rozmowy z wójt, w żłobku znajdzie się miejsce dla 16 dzieci. Przeznaczony będzie on dla maluchów w wieku od roczku do 3 lat.

Opieka nad nimi będzie się odbywać przez 9 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Żłobek, wraz z wyżywieniem, jest bezpłatny.

Na dzieciaki będzie czekać mnóstwo dostosowanych do wieku zajęć edukacyjnych, w tym adaptacyjnych, gdzie na początku maluszkowi będzie towarzyszył rodzic.

Kto może ubiegać się o miejsce dla swojej pociechy w żłobku?

- O miejsce dla dziecka w żłobku mogą ubiegać się rodzice wracający do pracy po urlopie wychowawczym lub wracający na rynek pracy po okresie bezrobocia – tłumaczy wójt Niwisk.

Nabór do żłobka zostanie ogłoszony w sierpniu.

 

Lidia Szpara
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
N
N 22.08.2018, 17:56
A do tej pory a już prawie koniec sierpnia naboru nie ma

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------