Gmina Raniżów. Sołtysi i radni upominają się o pieniądze dla swoich miejscowości na organizację imprez

  • 11.06.2018, 11:30
  • Dominika Garbacka
Gmina Raniżów. Sołtysi i radni upominają się o pieniądze dla swoich miejscowości na organizację imprez Fot. Dominika Garbacka O pieniądze dla swojej miejscowości jako pierwszy upomniał się Jan Adamczyk, sołtys Mazurów.
Radni przegłosowali na ostatniej sesji (24 maja) zmiany w budżecie gminy na 2018 rok. Zgodnie z nimi 42 tys. zł miałoby trafić na konto Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie na realizację dwudniowej imprezy "Dni Raniżowa".

Fakt ten najwyraźniej nie spodobał się sołtysowi Janowi Adamczykowi, który swoje zdanie przedstawił podczas ostatnich obrad.

- Wszystko spędzamy tak do Raniżowa, a może by tak zrobić "Dni Mazurów" i dać nam 10 tys. zł. Co wy na to państwo radni? - zwrócił się do samorządowców Adamczyk.

Na apel sołtysa zareagowała Marta Kozioł, która stwierdziła, że w Woli Raniżowskiej też powinna odbyć się tego typu impreza. Radną Kozioł poparł  z kolei Jan Adamczyk.

- Nie widzę przeszkód - stwierdził i dodał: - Czemu mamy wszystkich ludzi spędzać tutaj do Raniżowa? W tamtym roku robiliśmy w Mazurach piknik rodzinny i bardzo pięknie się udał dzięki radnemu Spaczyńskiemu. Nie widzę więc przeszkód, żeby 10 tys. zł przeznaczyć na piknik w Mazurach. Co wy na to panowie radni? - zapytał.

Radny Jan Puzio, odnosząc się do słów sołtysa, zasugerował, że wobec zgłaszanych propozycji ktoś z przedstawicieli Mazurów powinien złożyć wniosek, aby z 40 tys. zł przeznaczonych na Dni Raniżowa 10 tys. przekazać Mazurom.

Do dyskusji włączył się także Jan Rzeszutek. Radny z Mazurów poparł gospodarza swojej miejscowości.

- Chcę ze swej strony powiedzieć, że mieszkańcy wsi Mazury napisali już kilka wniosków, dzięki którym mogłyby się odbyć imprezy w naszej miejscowości  - powiedział samorządowiec i dodał, że mieszkańcy sołectwa  bardzo angażują się w takie działania.

Więcej w aktualnym Korso [nr 22/2018]

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------