Ponad 30 osób oddało krew podczas akcji przeprowadzonej w Raniżowie. Krwiobus wróci we wrześniu

  • 11.06.2018, 14:30
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Ponad 30 osób oddało krew podczas akcji przeprowadzonej w Raniżowie. Krwiobus wróci we wrześniu Fot. J.Olszowy Krew oddały osoby w różnym wieku. Chętnych jednak nie brakowało.
Akcja pod hasłem "Dar krwi - darem życia" odbyła się w sobotę, 2 czerwca, na parkingu obok Domu Parafialnego w Raniżowie. Chętni mogli oddawać krew od godz. 9 do 12.

Jak mówią organizatorzy akcji, mieszkańcy odpowiedzieli na apel z entuzjazmem i licznie przyszli oddać krew. Do krwiobusu zgłosiło się 40 osób, z czego do oddania krwi zakwalifikowało się 31.

- Te osoby chciały i chcą pomagać, bo wiedzą, że to nic nie kosztuje, jedynie trochę czasu i jest niemalże bezbolesne - mówi Jan Puzio, jeden z organizatorów akcji i zachęca do udziału w tego typu przedsięwzięciach:

- Jeśli jest taka okazja, to warto z niej skorzystać. Ludzie, którzy przyszli w sobotę na parking przy kościele, przyszli tutaj, żeby pomóc, bo jak sami mówili, chodzi o ludzkie życie i nigdy nie wiadomo, czy czyiś brat, żona, kolega czy nawet  my sami nie będziemy potrzebowali kiedyś pomocy - wyjaśnia.

W akcji honorowego krwiodawstwa przeprowadzonej w ostatnią sobotę (2 czerwca) w Raniżowie zebrano w sumie aż 14 litrów krwi. Kilka osób zdecydowało się na oddanie krwi po raz pierwszy, zapewniając, że to na pewno nie jest ostatni raz.

- Wszystkim serdecznie dziękujemy. Zebrana krew to dla kogoś szansa na ratunek, a bez chętnych osób nie byłoby to możliwe - przyznają organizatorzy.

Ze względu na duże zainteresowanie ekipa, która przeprowadzała pobór, poprosiła dotychczasowych organizatorów o przeprowadzenie jeszcze jednej tego typu akcji w tym roku. Odbędzie się ona w sobotę, 22 września.

 

Dominika Garbacka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
 bb n  m,mm
bb n m,mm 12.06.2018, 21:15
brawo oni :-)

Pozostałe