Ogród pani Kazimiery przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej wypełnia kilkadziesiąt gatunków kwiatów. Niektóre okazy mają nawet 50 lat

  • 13.06.2018, 09:35 (aktualizacja 13.06.2018 14:50)
  • Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
Ogród pani Kazimiery przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej wypełnia kilkadziesiąt gatunków kwiatów. Niektóre okazy mają nawet 50 lat Fot. D. Garbacka Kolorowy ogród pani Kazimiery znajduje się przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej.
Pani Kazimiera Snopkowska mieszka przy ulicy Narutowicza w Kolbuszowej. Swój wymarzony ogród zaczęła tutaj tworzyć ponad pół wieku temu, bo dokładnie w 1965 roku.

- Miłość do kwiatów wyniosłam z domu, bo moja mama bardzo lubiła kwiaty. Miałyśmy ogród też z innego powodu. Moja mama nosiła obraz w kościele i przez całe lato musiał on być udekorowany świeżymi okazami - mówi pani Kazimiera. - Dlatego ten ogród w domu rodzinnym był taki aktywny, a ja pokochałam kwiaty i kocham je nadal - dodaje.


Po ukończeniu liceum pani Kazimiera wyszła za mąż. W 1960 roku razem z mężem rozpoczęli budowę domu przy ul. Narutowicza. Później kobieta zaczęła tworzyć swój autorski ogród, który istnieje i rozrasta się do dzisiaj.Jak mówi jego właścicielka, prowadzenie ogrodu jest zajęciem pracochłonnym, na którego efekty trzeba czekać nawet kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Daje natomiast niesamowitą satysfakcję. - Na ogród nie pracuje się ani rok, ani dwa. Na efekt, który jest dziś widoczny, złożyło się bardzo dużo czynników - wyjaśnia i dodaje, że sukces zawdzięcza wieloletniemu doświadczeniu oraz odpowiedniej pielęgnacji roślin. - Kwiaty podlewane są wieczorem codziennie, w miarę potrzeb je przesadzam, przycinam, stosuję też odpowiednie środki, które chronią  rośliny na przykład przed mszycami - wyjaśnia pani Kazimiera. Dzięki temu ogród jest zawsze zadbany i przyciąga uwagę nie tylko znajomych, ale i przechodniów. - U mnie w ogrodzie jest tak, że co kawałek musi coś kwitnąć. Tak, żeby zawsze było kolorowo - przyznaje jego właścicielka. 

 

Więcej w aktualnym Korso [nr 23/2018]

Dominika Garbacka

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Anna S.
Anna S. 19.06.2018, 07:24
Naprawdę piękny ogród,ileż w nim poświęconego czasu i Serca.

Pozostałe