Zanieczyszczona woda z ujęcia w Widełce. Stwierdzono obecność bakterii grupy coli

  • 21.06.2018, 23:30 (aktualizacja 21.06.2018, 23:51)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Zanieczyszczona woda z ujęcia w Widełce. Stwierdzono obecność bakterii grupy coli
O stwierdzeniu zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody - poinformował kolbuszowski sanepid.

Jak wynika z komunikatu wydanego dzisiaj (21 czerwca), w pobranej do badań laboratoryjnych 18 czerwca próbce wody z sieci Widełka, stwierdzono występowanie bakterii grupy coli 24 jtk/100 ml przy dopuszczalnej ilości 0 jtk/100 ml.

Dwa dni później, stężenie w wodzie wynosiło już 10 jtk/100 ml.

- Bakterie grupy coli to parametr niepożądany w wodzie, którego obecność nie jest niebezpieczna dla zdrowia (...) - czytamy w komunikacie. - Woda nadaje się do spożycia po kilkuminutowym przegotowaniu - wyjaśnia sanepid.

Jednocześnie inspektor sanitarny w Kolbuszowej zaznacza, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych objawów, należy niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

Z ujęcia w Widełce wodę czerpią mieszkańcy: Widełki, Kupna, Porąb Kupieńskich, Bukowca, Domatkowa, Przedborza i Huty Przedborskiej.

 

Joanna Serafin

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
rubikuń
rubikuń 25.06.2018, 11:34
Artykuł porywa dogłębnością badanej materyji. Widać, że redaktorzy są zawaleni medialnymi tematami o zasięgu ogółnopolskim, np. drastyczny temat jazdy na rowerze po litrze "coli" s prondem. Pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji.
Janusz
Janusz 22.06.2018, 11:36
Śfagier mi nie uwierzył, że mam w kranie kole :D jusz jedzie z całom rodzinom, a ja na zaś lejem do butelek:D Ale nam sięł przelewa tutaj:)

Pozostałe