Zanieczyszczona woda z ujęcia w Widełce. Stwierdzono obecność bakterii grupy coli

  • 21.06.2018, 23:30 (aktualizacja 21.06.2018 23:51)
  • Joanna Serafin
Zanieczyszczona woda z ujęcia w Widełce. Stwierdzono obecność bakterii grupy coli
O stwierdzeniu zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody - poinformował kolbuszowski sanepid.

Jak wynika z komunikatu wydanego dzisiaj (21 czerwca), w pobranej do badań laboratoryjnych 18 czerwca próbce wody z sieci Widełka, stwierdzono występowanie bakterii grupy coli 24 jtk/100 ml przy dopuszczalnej ilości 0 jtk/100 ml.

Dwa dni później, stężenie w wodzie wynosiło już 10 jtk/100 ml.

- Bakterie grupy coli to parametr niepożądany w wodzie, którego obecność nie jest niebezpieczna dla zdrowia (...) - czytamy w komunikacie. - Woda nadaje się do spożycia po kilkuminutowym przegotowaniu - wyjaśnia sanepid.

Jednocześnie inspektor sanitarny w Kolbuszowej zaznacza, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych objawów, należy niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

Z ujęcia w Widełce wodę czerpią mieszkańcy: Widełki, Kupna, Porąb Kupieńskich, Bukowca, Domatkowa, Przedborza i Huty Przedborskiej.

 

Joanna Serafin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
rubikuń
rubikuń 25.06.2018, 11:34
Artykuł porywa dogłębnością badanej materyji. Widać, że redaktorzy są zawaleni medialnymi tematami o zasięgu ogółnopolskim, np. drastyczny temat jazdy na rowerze po litrze "coli" s prondem. Pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji.
Janusz
Janusz 22.06.2018, 11:36
Śfagier mi nie uwierzył, że mam w kranie kole :D jusz jedzie z całom rodzinom, a ja na zaś lejem do butelek:D Ale nam sięł przelewa tutaj:)

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------