Gmina Dzikowiec. Trwają prace przy budowie klubu dziecięcego w Lipnicy

  • 24.06.2018, 07:00
  • Bartosz Posłuszny
Gmina Dzikowiec. Trwają prace przy budowie klubu dziecięcego w Lipnicy Fot. Dominika Garbacka Budynek powstaje od podstaw, stoją już pierwsze mury.
Klub dziecięcy realizuje te same funkcje, które pełni żłobek, jednak w mniejszym zakresie z uwagi na krótszy czas przebywania w nim dzieci.

 W klubie dziecięcym mogą przebywać dzieci w wieku od ukończenia 1. roku życia do ukończenia 3. roku życia.

Wyjątkowo, w przypadkach uzasadnionych rozwojem dziecka lub brakiem miejsc przedszkolnych, możliwe jest korzystanie z klubu dziecięcego przez dziecko starsze, jednak nie dłużej niż do ukończenia 4. roku życia.

- Budowa klubu dziecięcego w miejscowości Lipnica przyczyni się do zapewnienia miejsc opieki dziennej dla dzieci w wieku 1 i 2 z terenu gminy - informuje nas Genowefa Dębiak, sekretarz gminy Dzikowiec.

- Matkom umożliwi podjęcie zatrudnienia. Rodzice będą mieli możliwości pozostawienia dziecka w klubie dziecięcym do 5 godzin pobytu dziennie  oraz dłużej.  Dzieci dzięki uruchomieniu klubu dziecięcego będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę i rozwój - dodaje.

Planowane zakończenie budowy klubu dziecięcego to 15 listopada 2018 roku.

 

Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------