Gmina Dzikowiec. Trwają prace przy budowie klubu dziecięcego w Lipnicy

  • 24.06.2018, 07:00
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Gmina Dzikowiec. Trwają prace przy budowie klubu dziecięcego w Lipnicy Fot. Dominika Garbacka Budynek powstaje od podstaw, stoją już pierwsze mury.
Klub dziecięcy realizuje te same funkcje, które pełni żłobek, jednak w mniejszym zakresie z uwagi na krótszy czas przebywania w nim dzieci.

 W klubie dziecięcym mogą przebywać dzieci w wieku od ukończenia 1. roku życia do ukończenia 3. roku życia.

Wyjątkowo, w przypadkach uzasadnionych rozwojem dziecka lub brakiem miejsc przedszkolnych, możliwe jest korzystanie z klubu dziecięcego przez dziecko starsze, jednak nie dłużej niż do ukończenia 4. roku życia.

- Budowa klubu dziecięcego w miejscowości Lipnica przyczyni się do zapewnienia miejsc opieki dziennej dla dzieci w wieku 1 i 2 z terenu gminy - informuje nas Genowefa Dębiak, sekretarz gminy Dzikowiec.

- Matkom umożliwi podjęcie zatrudnienia. Rodzice będą mieli możliwości pozostawienia dziecka w klubie dziecięcym do 5 godzin pobytu dziennie  oraz dłużej.  Dzieci dzięki uruchomieniu klubu dziecięcego będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę i rozwój - dodaje.

Planowane zakończenie budowy klubu dziecięcego to 15 listopada 2018 roku.

 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe