Powiat kolbuszowski. Mieszkańcy dzwonią na policję pytając o numer do pizzerii czy zgłaszając awarię prądu

  • 28.06.2018, 08:01
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Powiat kolbuszowski. Mieszkańcy dzwonią na policję pytając o numer do pizzerii czy zgłaszając awarię prądu Fot. Joanna Serafin
Jeszcze tylko przez kilka dni telefony od mieszkańców powiatu będzie odbierał dyżurny z kolbuszowskiej komendy policji.

W czwartek, 21 czerwca, na Podkarpaciu ruszył proces przełączania numeru alarmowego policji do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

- Proces potrwa tydzień i zakończy się 28 czerwca. Dzwoniąc teraz na numer 997, skontaktujemy się z operatorem centrum, który na co dzień obsługuje numer 112 - wyjaśniają przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W efekcie możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

 - Dyżurni policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia, z których wynika, że zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Na podstawie otrzymanych drogą elektroniczną informacji podejmie on decyzję o dalszych czynnościach, w tym o dysponowaniu policyjnych patroli - wyjaśniają mundurowi.

Jak się okazuje, nie brakuje nietypowych zgłoszeń, które odbierają dyżurni pracujący w kolbuszowskiej komendzie policji.

- Na telefon alarmowy dzwonią ludzie, którzy pytają np. o numer telefonu na postój taksówek czy do pizzerii. Dzwonią również osoby z zaburzeniami psychicznymi, które opowiadają różne nierealne historie. Czasem funkcjonariusze odbierają kilkanaście tego typu zgłoszeń dziennie - mówi Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik prasowy KPP Kolbuszowa.

- Zdarzają się także telefony ze zgłoszeniami awarii np. prądu czy od pijanych osób. Notorycznie na policję dzwonią również osoby, które otrzymały mandat z Inspekcji Transportu Drogowego, pomimo że policja nie jest autorem tych pism ani też administratorem urządzeń - dodaje nasza rozmówczyni.

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe