Tegoroczne Dni Weryni odwołane? Sołtys: To plotka!

  • 03.07.2018, 07:00 (aktualizacja 03.07.2018, 07:50)
  • Lidia Szpara

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczne Dni Weryni odwołane? Sołtys: To plotka! Fot. Archiwum Korso Dni Weryni już na stałe wpisały się w kalendarz imprez w gminie Kolbuszowa.
Odebraliśmy zgłoszenie od zaniepokojonej Czytelniczki. - W tym roku nie było Dni Weryni. Okoliczne miejscowości miały już swoje święta, a u nas w tym roku nic nie będzie? - dopytywała kobieta. Mieszkanka sołectwa zastanawiała się, dlaczego do tej pory impreza nie została zorganizowana. - Ciekawi mnie, dlaczego w tym roku odwołano tę imprezę, zabrakło pieniędzy? A może poszło o coś innego? - dociekała Czytelniczka.

Postanowiliśmy sprawdzić sprawę. Od razu zadzwoniliśmy do Zbigniewa Pytlaka, sołtysa Weryni.

Gospodarz sołectwa był zaskoczony naszym pytaniem. Okazuje się, że Dniom Weryni nic nie zagraża - odbędą się, tylko nieco później niż przywykli zainteresowani.

- Kto tak powiedział? To jakaś plotka. Dni Weryni nie zostały odwołane i z pewnością się odbędą. Będzie to 8 lipca - zapewnił sołtys Weryni.

Jak tłumaczy dalej Zbigniew Pytlak, przeważnie Dni Weryni odbywały się przed Sobótkami, ale w tym roku zostały nieco wyparte przez inne imprezy.
 
Więcej w aktualnym Korso.
 
Lidia Szpara

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe