Piłkarze Kolbuszowianki zajęli drugie miejsce na mistrzostwach Polski rozegranych w Sosnowcu

  • 4.07.2018, 20:30
  • Marcin Jastrzębski
Piłkarze Kolbuszowianki zajęli drugie miejsce na mistrzostwach Polski rozegranych w Sosnowcu Fot. Archiwum klubowe Kolbuszowianie z Sosnowca wrócili ze srebrnymi medalami. Od lewej stoją: Stanisław Pruś, Stanisław Pastuła, Mariusz Mokrzycki, Marcin Hopek, Łukasz Cetnarski. Od lewej w dolnym rzędzie: Tomasz Warzocha, Waldemar Mazurek, Paweł Skupiński, Wojciech Szydło.
Zespół oldbojów Kolbuszowianki wywalczył drugie miejsce w rozegranych w Sosnowcu mistrzostwach Polski oldbojów (powyżej 35 lat).

Kolbuszowianie pojechali na te mistrzostwa bez dwóch solidnych punktów: Norberta Króla i Roberta Szalonego. Pierwszy przebywał na wakacjach, drugi leczy kontuzję. Mimo to nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony. 

W mistrzostwach, które odbyły się w czwarty weekend czerwca powalczyło 20 drużyn. Kolbuszowianie w grupie wygrywali z Westovią Tarnów, Hatrickiem Łączany, Żubrami Radomsko i Pogonią Syców.

– Dobrze weszliśmy w ten turniej – przyznawał Stanisław Pruś, jeden z naszych zawodników.

W 1/8 finału nasi trafili na Będzin. W regulaminowym czasie gry było 1:1, o wygranej zdecydowały rzuty karne (6:5). W ćwierćfinale Kolbuszowianka pokonała Kaszowiankę Kaszów 7:2. W półfinale KKS poradził sobie z Zagłębiem Dąbrowskim (3:1).

– Ten rywal w ostatnich turniejach nam nie pasował. Ostatnie spotkania z tą ekipą przegrywaliśmy, ale teraz spięliśmy pośladki i znaleźliśmy na nich sposób – cieszył się Pruś.

W finale Kolbuszowianka uległa 2:4 gospodarzom – Zagłębiu Sosnowiec.

Na wyróżnienie zasłużył Stanisław Pastuła, bo dobrze spisał się w roli bramkarza. Klasę pokazał Tomasz Warzocha. Zdobył 18 goli i z tym dorobkiem został królem strzelców tych mistrzostw.

– Turniej miał mocną obsadę. Wystarczy wspomnieć, że teoretycznie mocniejsza od nas kadrowo Polonia Rzeszów odpadła w ćwierćfinale, a grało tam wielu ogranych w wyższych ligach zawodników – podkreślał Pruś. – Byliśmy dobrze przygotowani – oceniał inny zawodnik Marcin Hopek. – Udział w takich mistrzostwach to była dla nas wielka frajda. Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, na boisku błyszczał m.in. Ryszard Czerwiec – podsumował Pruś. 

 

Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------