Pływacy kolbuszowskiej Fregaty kolejny raz pokazali się z bardzo dobrej strony w poważnej imprezie. W letnich mistrzostwach Podkarpacia zdobyli 19 medali

  • 7.07.2018, 07:00
  • Marcin Jastrzębski
 Pływacy kolbuszowskiej Fregaty kolejny raz pokazali się z bardzo dobrej strony w poważnej imprezie. W letnich mistrzostwach Podkarpacia zdobyli 19 medali Fot. Archiwum klubowe Nasi pływacy fajnie zareklamowali Kolbuszową. Od lewej: Karol Rzemień, Michał Szostak, Kamil Woźniak, Wiktor Blicharz, Szczepan Wójcik.
Wojewódzkie zmagania odbyły się na pływalni w Dębicy. W zawodach udział wzięło 237 zawodników z 20 klubów. Fregatę reprezentowało 5 zawodników. Zgarnęli oni 19 krążków, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 11 brązowych.

Kamil Woźniak, który startował w kategorii open zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, srebrny na dystansie 100 metrów stylem motylkowym i aż trzy brązowe medale: na dystansie 50 metrów stylem motylkowym oraz 400 metrów stylem zmiennym i dowolnym.

Wśród dwunastolatków najlepiej zaprezentował się Szczepan Wójcik, który zdobył trzy złote medale na dystansie 200 i 400 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym. Zgarnął jeszcze srebrny medal na 100 metrów stylem dowolnym i dwa brązowe medale na dystansie 50 metrów stylem klasycznym oraz 100 metrów stylem grzbietowym.

Michał Szostak zdobył złoty medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, srebrny medal na dystansie 200 metrów stylem zmiennym i trzy brązowe medale na dystansie 50 i 200 metrów stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym.

Wiktor Blicharz zdobył dwa brązowe medale na dystansie 100 i 200 metrów stylem klasycznym, czwarte miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym.

Karol Rzemień zgarnął brązowy medal na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Ponadto był czwarty na dystansie 100 i 200 metrów stylem grzbietowym.

 Z dorobkiem 19 krążków – Fregata – zajęła w tych mistrzostwach siódme miejsce w klasyfikacji medalowej. Pierwszy był Gryf Dębica (74 medale), drugi Ikar Mielec (67 medali), trzeci Sokół Rzeszów (63 medale). 

 

Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------