Gmina Raniżów. Mieszkańcy ul. Krakowskiej w Raniżowie upominają się o remont drogi prowadzącej do ich domostw. W sprawie interweniuje na sesji także radna Iwona Dragan. Czy szykują się jakieś zmiany?

  • 9.07.2018, 20:30
  • Dominika Garbacka
Gmina Raniżów. Mieszkańcy ul. Krakowskiej w Raniżowie upominają się o remont drogi prowadzącej do ich domostw. W sprawie interweniuje na sesji także radna Iwona Dragan. Czy szykują się jakieś zmiany? Fot. Czytelnik Zdaniem naszego Czytelnika, ten odcinek ul. Krakowskiej jest drugorzędnym w stosunku do wyasfaltowanej już części tej samej ulicy.
W niedzielę, 24 czerwca, skontaktował się z nami mieszkaniec Raniżowa. Czytelnik zgłosił nam interwencję w sprawie odcinka ul. Krakowskiej, przy której mieszka.

Do wiadomości mężczyzna dołączył kilka fotografii. - Przesyłam zdjęcia części ulicy Krakowskiej w Raniżowie, która po sobotnim deszczu przez kilka godzin była nie do przejścia pieszo - napisał raniżowianin. - Wspomnę, że jest to ta drugorzędna część ulicy dla włodarzy gminy, gdyż w ubiegłym roku została wyasfaltowana inna część ulicy Krakowskiej, która była w dużo lepszym stanie - stwierdził mężczyzna i dodał, że prośby o poprawę drogi, kierowane przez mieszkańców, nie przynoszą skutku. - Może należy przypomnieć urzędnikom na łamach Korso o tej "gorszego sortu" części ulicy Krakowskiej? - zaproponował mężczyzna.

Zielona w lepszej sytuacji

W tej samej sprawie, podczas ostatnich obrad (28 czerwca), głos zabrała Iwona Dragan, radna z Raniżowa. - Mam zapytanie odnośnie remontu ul. Krakowskiej i Zielonej? Na jakim to jest etapie? - dopytywała wójta.

Wywołany do odpowiedzi wójt gminy stwierdził, że obie ulice są projektowane. W "lepszej" sytuacji jest jednak ul. Zielona. Dlaczego? - Jeśli chodzi o ul. Zieloną, to roboty zostały już zgłoszone do starostwa. Są natomiast pewne uwagi do projektu, które projektant rozwiązuje - wyjaśnił Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. - Mamy (dla tej drogi - przyp. red.) już kosztorys i będziemy z panią skarbnik prosić radnych na przyszłej sesji o przychylenie się do tych inwestycji i ewentualnych przesunięć budżetowych - dodał.

Zejdzie dłużej

Włodarz odniósł się także do pytania na temat ul. Krakowskiej. - Jeśli chodzi o ulicę Krakowską, to ta procedura jest nieco dłuższa - powiedział wójt Grądziel. Z jakich powodów?

 

 

Więcej w aktualnym Korso.

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------