Gmina Majdan Królewski. W Hucie Komorowskiej odbyła się biesiada świętojańska. Swoimi umiejętnościami pochwaliło się KGW "Dworzanki"

  • 10.07.2018, 07:00
  • Dominika Garbacka
Gmina Majdan Królewski. W Hucie Komorowskiej odbyła się biesiada świętojańska. Swoimi umiejętnościami pochwaliło się KGW Fot. Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej Darmowa degustacja cieszyła sie dużym zainteresowaniem. Smakołyków mógł spróbować każdy.
W niedzielę, 24 czerwca odbyło się w Hucie Komorowskiej obok Zabytkowego Parku i Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego wydarzenie p.n. "Wartość dziedzictwa kultury ludowej - pokaz wyrobów Koła Gospodyń "Dworzanki".

 

Impreza odbyła się dzięki unijnemu wsparciu, pozyskanemu przez miejscowe stowarzyszenie.

- Otrzymaną dotację przeznaczyliśmy na realizację grantu mającego na celu promocję lokalnego dziedzictwa i kultury ludowej - mówi Ewa Kopeć, prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Przyjaciół Huty Komorowskiej. - Wydarzenie  miało na celu pokaz i prezentację wyrobów lokalnych Koła Gospodyń "Dworzanki" - dodaje.

Mieszkańcy, którzy przybyli na imprezę mogli obejrzeć wystawę wyrobów i rękodzieła wykonaną przez członkinie KGW oraz za damo degustować wyroby piekarskie i ciastkarskie (ciasta starodawne i chleby pieczone), dania gotowane (barszcz biały, grochówka starodawna i bigos staropolski), przetwory oraz malinową nalewkę.  - Był też chlebek ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Mieszkańcy bardzo chętnie degustowali nasze wyroby -  mówi Krystyna Wołosz, przewodnicząca KGW "Dworzanki".

Wśród rękodzieła znalazły się wykonane przez "Dworzanki"obrusy, serwety haftowane i wyroby szydełkowe świąteczne z motywem bożonarodzeniowym i z motywem świąt wielkanocnych.

W trakcie imprezy odbył się też koncert śpiewu ludowego – na scenie razem wystąpiły Kapela z Huty oraz i gospodynie biesiady, a więc KGW "Dworzanki". Na biesiadzie gościł także Zespół Pieśni i Tańca z Kamienia  oraz Zespół Obrzędowy "Górniacy" z Kolbuszowej Górnej.

Podczas niedzielnej biesiady w Hucie Komorowskiej, rozegrane zostały dwa mecze. W pierwszym z nich, dzieci zagrały przeciwko rodzicom, a w drugim policjanci kontra strażacy z Huty Komorowskiej. Zwycięzcami meczy okazały się dzieci i strażacy. Mecz, którzy policjanci rozegrali ze strażakami był meczem  o Puchar Ks. Kard. Adama Kozłowieckiego. O godz. 20 uczestnicy imprezy skupili się w strefie kibica, gdzie obejrzeli mecz Polska-Kolumbia.  

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
J. W
J. W 10.07.2018, 09:02
Impreza odbyła się dzięki unijnemu wsparciu, pozyskanemu przez miejscowe stowarzyszenie. Krytykujemy Bruksele na kazdym kroku ale do pieniedzy z Brukseli jestesmy pierwsi
Ojjo
Ojjo 11.07.2018, 10:58
Dokladnie zgadzam sie z przedmowca. Juz nudne sa te wszelkiej masci pikniki.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------