Gmina Kolbuszowa. Można już pić wodę z ujęcia w Widełce

  • 09.07.2018, 11:43 (aktualizacja 09.07.2018, 12:13)
  • Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
Gmina Kolbuszowa. Można już pić wodę z ujęcia w Widełce Fot. Joanna Serafin Wodę dostarczali pracownicy ZGKiM w Kolbuszowej a następnie wydawali ją mieszkańcom strażacy z OSP.
Jak poinformował nas dzisiaj, 9 lipca, kolbuszowski sanepid, woda nadaje się do spożycia.

Przypomnijmy, że o skażeniu wody bakteriami grupy coli, poinformowano w miniony piątek, 6 lipca. Te stwierdzono w próbce wody pobranej 3 lipca. Sanepid ostrzegł mieszkańców przed tym, że wody nie należy spożywać, myć nią naczyń oraz warzyw i owoców.

Z ujęcia w Widełce woda dostarczana jest do gospodarstw w miejscowościach: Widełka, Kupno, Poręby Kupieńskie, Bukowiec, Domatków, Przedbórz i Huta Przedborska.

W tych sołectwach Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej, dostarczał wodę butelkowaną.

 

Joanna Serafin

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
zxc
zxc 14.07.2018, 01:46
te wodę do tych beczkowozów to chyba z rzeki nabierali, taki syf śmierdzący i żółty, że nie wiadomo która gorsza ta z kranu czy z beczki która się cały dzień wystała na słońcu
Jubi
Jubi 09.07.2018, 20:35
Sanepid niech sprawdzi lepiej czystość koszyków i lad przy kasie w sklepach np. Jubilatka.- tam i salmonelle znajdzie. Z wody każdy korzystał i nic nikomu.
Jola
Jola 09.07.2018, 13:19
Ten Sanepid to se jaja robi. Przychodzi weekend to znajdują bakterie coli. Po weekendzie woda wraca do normy. Ludzie się owqrwiaja i tyle. Nie wiadomo czy ***zka z coli czy z nerwów. Komunikat jakiś by się przydał a jakoś do tej pory nie widać! A jak nawet widać to nieprawomocny!

Pozostałe