Gmina Kolbuszowa. Geodeci wytyczają trasę małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. Do robót szykują się drogowcy

  • 13.07.2018, 20:30
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Gmina Kolbuszowa. Geodeci wytyczają trasę małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. Do robót szykują się drogowcy Fot. J. Serafin Mała obwodnica będzie miała swój początek w Kolbuszowej Dolnej. Dojedziemy do niej pierwszym zjazdem z ronda na ul. Tarnobrzeskiej - jadąc od Kolbuszowej w kierunku Majdanu Królewskiego.
Niespełna trzy lata po podpisaniu umowy, na trasie planowanej obwodnicy, zostanie wbita pierwsza łopata. O rozpoczynającej się inwestycji informuje, za pośrednictwem urzędników, jej wykonawca. Drogowcy z ciężkim sprzętem mają zacząć działać po 14 lipca.

- Budowa zacznie się przy rondzie w Kolbuszowej Dolnej, w pobliżu ślepego wylotu - informuje Krzysztof Czech, dyrektor kontraktu. - Następnie droga przemknie prostopadle do torów, obok sporych zakrzaczeń. Dalej przetniemy dwie drogi gminne, przejdziemy polami za Werynią i włączymy się na łuku drogi wojewódzkiej przed Dzikowcem, gdzie obecnie są prowadzone prace - wyjaśnia nasz rozmówca.

Jedno rondo

Przedstawiciel wykonawcy zaznacza, że inwestycja będzie realizowana w jednym czasie praktycznie na całej długości. - Budujemy w szczerym polu, więc nie będziemy hałasować ani kurzyć ludziom - dodaje Czech.

Mimo że droga będzie budowana po nowym śladzie, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Jakimi? - Będziemy musieli dojechać naszym sprzętem na budowę. Mogą więc wystąpić utrudnienia w ruchu w rejonie m.in. ronda na ul. Tarnobrzeskiej czy na ul. Leśnej w Kolbuszowej Dolnej, gdzie powstanie rondo - dodaje nasz rozmówca.

Wiadukt i most

Obecnie geodeci wyznaczają jeszcze przebieg nowej drogi. W teren ruszyli również rzeczoznawcy, którzy mają wycenić prywatne grunty przeznaczone pod obwodnicę. - Będziemy chcieli rozpocząć prace wtedy, kiedy wyceny będą już zrobione - zaznacza przedstawiciel wykonawcy. Dodatkowo, oprócz ponad sześciokilometrowego odcinka drogi, do wykonania jest m.in. wiadukt nad torami, most i kilka przepustów.

Jeżeli chodzi o sam wiadukt, ma on zostać wykonany tak, aby zmieścił się pod nim drugi tor kolejowy (gdyby kiedyś doszło do rozbudowy).

52 mln 66 tys. zł - tyle ma kosztować budowa obwodnicy Kolbuszowej i Weryni. Wykonawcą nowej drogi jest konsorcjum: MPDiM Rzeszów (lider) oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki (partner).
 
Więcej w aktualnym Korso.
Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe