Wakacyjna potańcówka na dwie kapele w skansenie w Kolbuszowej

  • 13.07.2018, 14:23 (aktualizacja 13.07.2018, 14:42)
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

Wakacyjna potańcówka na dwie kapele w skansenie w Kolbuszowej
Impreza odbędzie się w czwartek, 19 lipca. Start o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Grać będą Cmolaskie Chłopoki. W tym roku młodzi muzycy dostali nagrodę I stopnia w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w kategorii folklor – kontynuacja.

Kapela Jurka Wrony z Kolbuszowej to zespół z długą tradycją – rodzina Wronów gra muzykę ludową od pokoleń, a członkowie zespołu znani są z wielu festiwali i konkursów folklorystycznych,np. z Nowej Tradycji (2016 r.) oraz z tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, na którym muzycy zdobyli pierwszą nagrodę w kategorii kapele.

Potańcówkę poprowadzi Marta Berdel – pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich, muzykoterapeuta i nauczyciel akademicki, czyli osoba, która potrafi zachęcić i porwać do tańca nawet tych najbardziej nieśmiałych.

/źródło: MKL Kolbuszowa/

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe