Gmina Dzikowiec. W sobotę, 21 lipca, kąpielisko w Wilczej Woli ma zostać oficjalnie otwarte. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać dwóch ratowników

  • 19.07.2018, 14:30 (aktualizacja 20.07.2018, 14:34)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Dzikowiec. W sobotę, 21 lipca, kąpielisko w Wilczej Woli ma zostać oficjalnie otwarte. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać dwóch ratowników Fot. Archiwum Korso Chętnych do wypoczynku nad wodą w Wilczej Woli wciąż nie brakuje.
Gmina Dzikowiec znalazła dwóch ratowników, którzy obejmą kąpielisko i będą patrolować teren w weekendy. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolbuszowej informuje, że badanie wody w zbiorniku odbędzie się 17 lipca. Jeżeli w badaniach wody nie zostaną wykryte nieprawidłowości, będzie można się bezpiecznie kąpać i pływać od 21 lipca.

Podwójne bezpieczeństwo

Nad naszym bezpieczeństwem, oprócz dwóch ratowników, czuwać będą kolbuszowscy policjanci. - W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego policjanci w ramach wykonywanych czynności będą zwracać szczególną uwagę na osoby wypoczywające na terenie naszego powiatu - mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Funkcjonariusze zapowiadają, że na terenie zalewu w Wilczej Woli będą prowadzić patrole wodne, jak również patrole zmotoryzowane i piesze. Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na osoby, które kąpią się poza wydzielonym kąpieliskiem, a także będą kontrolować stan trzeźwości sterników pływających po akwenie.

- Przypominamy, że osoba, która steruje łodzią, będąc pod wpływem alkoholu, odpowiada tak samo jak kierowca - przestrzega rzeczniczka komendy.

Duży potencjał

Coraz więcej turystów odwiedza Maziarnię. Na miejscu można zorganizować ognisko, są ławki, altanki, boisko do gry w piłkę plażową. Otoczenie lasu sprawia, że jest tam cisza i spokój. - Naszym zdaniem jest to miejsce z dużym potencjałem - mówią odwiedzający zalew. - Tylko brakuje tutaj dobrej organizacji i promocji tego miejsca. Fajnie jakby ktoś, kto się tym zajmuje, zorganizował jakieś rowerki wodne czy inne atrakcje turystyczne i budki z jedzeniem. Chętnych na pewno by nie brakowało, bo w bliskiej okolicy nie ma takiego miejsca. Trzeba tylko znaleźć chęci i zaprosić kogoś do współpracy - dodaje nasz rozmówca.

- Kąpałam się tam - mówi turystka - Rzeczywiście woda była brudna, ale był upał, więc chciałam się ochłodzić. Mogliby bardziej zadbać o czystość wody, bo jednak kąpią się tutaj też dzieci - zaznacza i dodaje, że chętniej wybiera jednak odpoczynek nad tarnobrzeskim Zalewem Machowskim.

 Inni dodają, że częściej jeżdżą do dużo dalej położonego Jeziora Machowskiego (Tarnobrzeg), z racji czystszej wody i bezpieczniejszego miejsca.


Kąpielisko nad zalewem w Wilczej Woli zostanie otwarte (jeżeli badania wody wyjdą prawidłowo) 21 lipca i będzie otwarte do 26 sierpnia. Ratownicy będą patrolować teren tylko w soboty i w niedziele od godz 10 do 19. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe