Gmina Dzikowiec. W sobotę, 21 lipca, kąpielisko w Wilczej Woli ma zostać oficjalnie otwarte. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać dwóch ratowników

  • 19.07.2018, 14:30 (aktualizacja 20.07.2018 14:34)
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Gmina Dzikowiec. W sobotę, 21 lipca, kąpielisko w Wilczej Woli ma zostać oficjalnie otwarte. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać dwóch ratowników Fot. Archiwum Korso Chętnych do wypoczynku nad wodą w Wilczej Woli wciąż nie brakuje.
Gmina Dzikowiec znalazła dwóch ratowników, którzy obejmą kąpielisko i będą patrolować teren w weekendy. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kolbuszowej informuje, że badanie wody w zbiorniku odbędzie się 17 lipca. Jeżeli w badaniach wody nie zostaną wykryte nieprawidłowości, będzie można się bezpiecznie kąpać i pływać od 21 lipca.

Podwójne bezpieczeństwo

Nad naszym bezpieczeństwem, oprócz dwóch ratowników, czuwać będą kolbuszowscy policjanci. - W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego policjanci w ramach wykonywanych czynności będą zwracać szczególną uwagę na osoby wypoczywające na terenie naszego powiatu - mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Funkcjonariusze zapowiadają, że na terenie zalewu w Wilczej Woli będą prowadzić patrole wodne, jak również patrole zmotoryzowane i piesze. Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na osoby, które kąpią się poza wydzielonym kąpieliskiem, a także będą kontrolować stan trzeźwości sterników pływających po akwenie.

- Przypominamy, że osoba, która steruje łodzią, będąc pod wpływem alkoholu, odpowiada tak samo jak kierowca - przestrzega rzeczniczka komendy.

Duży potencjał

Coraz więcej turystów odwiedza Maziarnię. Na miejscu można zorganizować ognisko, są ławki, altanki, boisko do gry w piłkę plażową. Otoczenie lasu sprawia, że jest tam cisza i spokój. - Naszym zdaniem jest to miejsce z dużym potencjałem - mówią odwiedzający zalew. - Tylko brakuje tutaj dobrej organizacji i promocji tego miejsca. Fajnie jakby ktoś, kto się tym zajmuje, zorganizował jakieś rowerki wodne czy inne atrakcje turystyczne i budki z jedzeniem. Chętnych na pewno by nie brakowało, bo w bliskiej okolicy nie ma takiego miejsca. Trzeba tylko znaleźć chęci i zaprosić kogoś do współpracy - dodaje nasz rozmówca.

- Kąpałam się tam - mówi turystka - Rzeczywiście woda była brudna, ale był upał, więc chciałam się ochłodzić. Mogliby bardziej zadbać o czystość wody, bo jednak kąpią się tutaj też dzieci - zaznacza i dodaje, że chętniej wybiera jednak odpoczynek nad tarnobrzeskim Zalewem Machowskim.

 Inni dodają, że częściej jeżdżą do dużo dalej położonego Jeziora Machowskiego (Tarnobrzeg), z racji czystszej wody i bezpieczniejszego miejsca.


Kąpielisko nad zalewem w Wilczej Woli zostanie otwarte (jeżeli badania wody wyjdą prawidłowo) 21 lipca i będzie otwarte do 26 sierpnia. Ratownicy będą patrolować teren tylko w soboty i w niedziele od godz 10 do 19. 

Bartosz Posłuszny
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe