Gmina Dzikowiec. Radni ustalili, gdzie na terenie gminy, będzie można spożywać alkohol legalnie

  • 20.07.2018, 14:30
  • Bartosz Posłuszny
Podziel się:
Oceń:
Gmina Dzikowiec. Radni ustalili, gdzie na terenie gminy, będzie można spożywać alkohol legalnie Fot. D. Garbacka Odstępstwo od zakazu spożywania alkoholu będzie obowiązywać tylko w trakcie organizowanych imprez kulturalno - rozrywkowych, artystycznych, festynów oraz pikników.
Na posiedzeniu sesji Rady Gminy Dzikowiec samorządowcy uznali, że odstępstwo od zakazu picia alkoholu będzie obowiązywać podczas organizowanych zabaw na terenie gminy.

Zakaz spożywania alkoholu w naszym kraju obejmuje wszystkie miejsca publiczne. Takim miejscem możemy nazwać obszar, który jest ogólnodostępny dla wszystkich. Picie napojów wyskokowych przy sklepie, czy na przystanku, jest surowo zabronione i karane mandatem.

Tylko w trakcie imprez

Gmina Dzikowiec wybrała sposób, aby można było ten zakaz ominąć. Na posiedzeniu sesji Rady Gminy Dzikowiec radni uznali, że odstępstwo od zakazu picia alkoholu będzie podczas organizowanych zabaw na terenie gminy. Stwierdzono, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na odpowiednie kształtowanie polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i nie będzie zakłócało bezpieczeństwa i porządku publicznego. Należy podkreślić, że odstępstwo od zakazu jest tylko w trakcie organizowanych imprez kulturalno - rozrywkowych, artystycznych, festynów oraz pikników.

Zakaz nie wszędzie

- Zakazane jest spożywanie alkoholu na ulicach, placach i w parkach - informuje Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik KPP Kolbuszowa. - Chyba że są to specjalnie wyznaczone miejsca do jego spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów - dodaje przedstawicielka policji i wspomina o uchwale, którą może podjąć gmina.

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, osoba spożywająca lub usiłująca (usiłowanie jest również karalne) spożywać alkohol w miejscu publicznym popełnia wykroczenie. Grozi za to mandat w wysokości 100 zł. 


Miejsca, w których będziemy mogli spożywać alkohol podczas imprez na terenie gminy Dzikowiec:
- stadion sportowy w Dzikowcu
- plac przy budynku OSP w Nowym Dzikowcu
- plac przy świetlicy w Mechowcu
- plac przy budynku OSP w Lipnicy
- plac przy budynku OSP w Kopciach
- plac przy budynku OSP w Wilczej Woli
- plac przy budynku OSP w Spiach

Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
widz87
widz87 21.07.2018, 12:17
To brawo dla radnych. Picie na stdionie? sprzeczne z ustawą. Ktoś im się dobierze do skóry za szerzenie patologii.

Pozostałe