Gmina Dzikowiec. Radni obniżyli wójtowi wynagrodzenie. Teraz będzie zarabiał o 1896 zł brutto mniej

  • 24.07.2018, 14:30
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Dzikowiec. Radni obniżyli wójtowi wynagrodzenie. Teraz będzie zarabiał o 1896 zł brutto mniej Fot. Archiwum Korso Krzysztof Klecha, wójt gminy Dzikowiec, będzie otrzymywał niższe wynagrodzenie.
Podczas czerwcowej sesji Rady Gminy Dzikowiec radni podjęli uchwałę o zmianie wynagrodzenia wójta gminy.

Samorządowcy, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, mają zarabiać mniej. Dokument ten obniża wynagrodzenie zasadnicze m.in. wójtów i burmistrzów, o 20 proc. Uchwała weszła w życie 1 lipca. Do tej pory, niezależnie od tego czy to mała gmina, czy duże miasto, dochody samorządowców niewiele się różniły. Oscylowały w granicach dopuszczalnej prawem, górnej kwoty, czyli 12,5 tys. zł.

Obniżka

Wójt gminy Dzikowiec do tej pory za swoją funkcję otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 11 944 zł brutto miesięcznie. Radni podjęli decyzję o liftingu zarobków szefa gminy i obniżyli je o 1896 zł brutto. Uchwała przeszła większością głosów - 14 osób było "za", a jedna się wstrzymała.

Krzysztof Klecha, po burmistrzu Kolbuszowej, jest drugim włodarzem w naszym powiecie, któremu obcięto pensję. W przypadku Jana Zuby obniżka była symboliczna. Od lipca burmistrz zarabia o 175 zł mniej, czyli 10 620 zł zł brutto miesięcznie.

Brak informacji

Wójt gminy Dzikowiec od dłuższego czasu nie pokazuje się publicznie. Funkcję reprezentanta gminy na zewnątrz, od ponad roku, pełni Józef Tęcza, zastępca wójta.
Jak informuje rzecznik prasowy wojewody, na ten moment (do 12 lipca) do urzędu w Rzeszowie nie wpłynęła pisemna informacja od szefa dzikowieckiej rady, aby wójt Klecha zaprzestał pełnienia swoich obowiązków.
 
Więcej w aktualnym Korso.
Bartosz Posłuszny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
KAZIK
KAZIK 24.07.2018, 22:45
I TAK LENIUCHY ZARABIALI TYLY CO MINISTER JESZCZE SA W KORUPCYJNYCH UKLADACH

Pozostałe