Zespół z Hadykówki zdecydował się na przenosiny. Teraz kolbuszowska B klasa będzie liczyć 12 zespołów

  • 28.07.2018, 07:00
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Zespół z Hadykówki zdecydował się na przenosiny. Teraz kolbuszowska B klasa będzie liczyć 12 zespołów Fot. M. Jastrzębski W kadrze Widełki (na niebiesko) i Raniżowa dojdzie do rewolucji kadrowych i trudno będzie znaleźć zawodników, którzy grali w tych zespołach np. w majowym meczu o ligowe punkty jeszcze w lidze okręgowej.
Klub z Hadykówki zamienił podokręg Stalowa Wola na Rzeszów.

W tym roku podokręg Rzeszów utworzył aż 7 grup klasy B. Grupy B5 i B6 będą składać się z ekip głównie z powiatu mieleckiego.

Do rozgrywek w klasie B7 zgłosiły się rezerwy czwartoligowego już Sokoła Kolbuszowa Dolna. W rozgrywkach znalazły się również Raniżovia Raniżów i Wilga Widełka. Ci pierwsi wycofali się z klasy okręgowej. Chcieli walczyć w A klasie, ale związek musiał przesunąć ich o dwie klasy rozgrywkowe niżej. – Raniżovia wycofała się po sezonie i ten przypadek nie jest szczegółowo opisany w regulaminie, ale musieliśmy przesunąć ich dwie ligi niżej – opisywał Wiesław Lada, jeden z wiceprezesów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Widełka spadła z klasy okręgowej, ale nie chciała walczyć w A klasie i również zacznie nowy sezon od najniższego szczebla. Aspiracje do awansu ma Dzikowiec, mocny powinien być Florian Ostrowy Tuszowskie. Trudno ocenić możliwości zarówno Siedlanki (spadkowicz z mieleckiej A klasy), jak i wspomnianej Widełki czy Raniżowa. Runda jesienna zakończy się 3 listopada. 

 


Pary 1. kolejki (25 sierpnia)

Trotyl Zarębki – Kolbuszowianka

Raniżovia Raniżów – Orzeł Kosowy

Wilga Widełka – Błękitni Siedlanka

Werynianka Werynia – Ceramika Hadykówka

Vigor Trzęsówka – Florian Ostrowy Tuszowskie

Sokół II Kolbuszowa Dolna – KS Dzikowiec.

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe