Gmina Kolbuszowa. Młoda tenisistka, Oliwia Sybicka z Kolbuszowej wygrała turniej w Czechach

  • 5.08.2018, 20:30
  • Marcin Jastrzębski
Gmina Kolbuszowa. Młoda tenisistka, Oliwia Sybicka z Kolbuszowej wygrała turniej w Czechach Fot.Archiwum klubowe
W minioną niedzielę (29 lipca) skończyła 9 lat, zainteresowane są nią poważne kluby z Czech. Oliwia Sybicka z Kolbuszowej zdobyła ostatnio bardzo cenne doświadczenia. Przez ostatnie miesiące kolbuszowska tenisowa nadzieja zdobyła dużo cennych doświadczeń. Pokazała się w mocnych turniejach, ale miała też czas na... zwiedzanie. Z pewnością na długo w jej pamięci pozostanie wycieczka na korty Rolanda Garrosa, gdzie podczas "Dnia Dzieci" mogła zobaczyć ten obiekt od kuchni.

 

 

Wielkie gwiazdy z bliska

Były też takie momenty, że trudno było się zdecydować, na który kort przejść, ponieważ równolegle pokaz swoich mistrzowskich umiejętności prezentowały najlepsze tenisistki i tenisiści – podkreślała Wilk-Sybicka. Możliwość zobaczenia z bliska największych gwiazd była sporym przeżyciem. Oliwia podziwiała Simonę Halep, Swietłanę Kuzniecową czy Andreę Petković. – Ci wielcy tenisiści byli dla niej na wyciągnięcie ręki. Po treningu chętnie rozdawali autografy, można było zrobić pamiątkowe zdjęcia i zamienić kilka słów.

Był też czas na wielkie show wykonywane przez kilku tenisistów równocześnie na głównym korcie Philippa Chatriera. Swoje umiejętności w rozrywkowy sposób do muzyki prezentowali m.in. Novak Djoković czy Viktoria Azarenka. Parę dni po powrocie z Paryża nasza młoda tenisistka miała możliwość uczestnictwa w Międzynarodowym Turnieju Tenisowym Challenger ATP w Poznaniu.

Na korcie centralnym

Oliwia upolowała ręcznik zwycięzcy tego turnieju – Huberta Hurkacza. - Dodatkową atrakcją i ogromnym przeżyciem było dla Oliwii wystąpienie na korcie centralnym w sobotnie południe w przerwie półfinałów. Trójka zawodników z Olimpii do lat 10 i Oliwia z MKT Stalowa Wola odbijali w parach, mogąc zaprezentować się przed publicznością na głównym korcie – opisywała mama naszej tenisistki Agnieszka Wilk-Sybicka. Oliwia kolejny raz brała udział w imprezie pod nazwą Talentiada. Zabawa składa się z czterech konkurencji: testów sprawnościowych, mini-gier drużynowych, gier paratenisowych i tenisowych. Sybicka wsparła w tych zmaganiach AZS Poznań. W stawce szesnastu najlepszych drużyn w Polsce team Oliwii zajął drugie miejsce.

Nasza zawodniczka nawiązała również współpracę z innym poznańskim klubem – Olimpią Park. Z tym klubem przebywała również na obozie. Kierownikiem i trenerem prowadzącym był Jarosław Wołąsewicz, trener kadry Polski do lat 12 i trener koordynator poznańskiego klubu. Tuż przed zakończeniem tego obozu (14 lipca) Oliwia wyjechała na turniej do Pragi.

 

Do imprezy organizowanej przez Spartę Praga przystąpiło 19 zawodniczek. Utworzono 4 grupy, trzy 5-osobowe i jedną 4-osobową. Oliwia została dolosowana do grupy B i musiała zmierzyć się z czterema zawodniczkami. Trzy mecze wygrała, jeden przegrała 1:4, jak się później okazało z triumfatorką całego turnieju z Białorusi (Marią Kolas). Oliwia wyszła z grupy z drugiego miejsca. Ćwierćfinał wygrała 4:0, ale w półfinale uległa kolejnej rywalce (Karolinie Jecminkowej) 0:4 i musiała zadowolić się trzecim miejscem. - W pierwszym gemie Oliwia prowadziła 40:15, ale nie zdołała utrzymać prowadzenia. Pozostałe gemy były również interesujące, ale naszej zawodniczce nie udało się wygrać tego meczu.

 

Do stolicy Francji pojechała z klubowym trenerem Włodzimierzem Pikulskim i jednym z klubowych kolegów. - Atrakcji było mnóstwo. Spacer po tym magicznym miejscu rozpoczęła od kortu, na którym mecz sparingowy grał Rafael Nadal.

Właśnie tego dnia można było zobaczyć najlepszych tenisistów świata podczas treningów, sparingów i spotkań z publicznością na kilkunastu kortach.


 

Więcej w  aktualnym numerze Korso Kolbuszowskie

Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe