Gmina Cmolas. Przy drodze krajowej nr 9, jednej z najbardziej ruchliwych dróg jaką ma powiat kolbuszowski, ma powstać chodnik.

  • 03.08.2018, 14:30
  • Lidia Szpara

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. Przy drodze krajowej nr 9, jednej z najbardziej ruchliwych dróg jaką ma powiat kolbuszowski, ma powstać chodnik. Fot.B.Posłuszny
Nowy chodnik ma powstać w Hadykówce przy krajowej drodze nr 9. O jego budowę starali się mieszkańcy sołectwa.

Dotychczas mieszkańcy mieli chodnik tylko po prawej stronie drogi (jadąc w kierunku Rzeszowa). Teraz będziemy mogli spacerować po obu stronach krajówki.

W pół roku

Chodnik ma być długi na 1160 m i będzie miał dwa metry szerokości. Ścieżka dla pieszych rozpoczynać się ma od wjazdu na tzw. starą kopalnię i będzie biegła w stronę Cmolasu.

 

Przetarg na wykonanie traktu ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Ekoton - Zieleń i Budownictwo, Tadeusz Tabor z Alfredówki. Całość inwestycji ma kosztować ponad 970 tys. zł. 

 

- Prawdopodobnie 31 lipca zostanie podpisana umowa z wykonawcą - informuje Bartosz Wysocki, z Biura Prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, Oddział w Rzeszowie. -  Zadanie nosi nazwę "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu DK 9 w miejscowości Hadykówka w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych" - dodaje rzecznik i jednocześnie wspomina, że wykonawcy mają na ukończenie zadania 6 miesięcy od podpisania umowy.

Będzie bezpieczniej

Tadeusz Jagodziński, sołtys Hadykówki, przyznaje, że chodnik we wsi, również po drugiej stronie drogi, bez wątpienia się przyda. Jak zaznacza gospodarz sołectwa, droga w sołectwie jest niebezpieczna - nie brakuje na niej zakrętów i wzniesień.

Często dochodziło tam też do wypadków. O wykonanie ścieżki dla pieszych mieszkańcy długo się starali. Teraz cel został osiągnięty.

- Myślę, że budowa kolejnego chodnika w Hadykówce to bardzo dobry pomysł - uważa mieszkanka sołectwa.
 
- Na pewno będzie bezpieczniej, ponieważ kierowcy czasem jeżdżą bardzo niebezpiecznie.
 
Również dzieci będą miały lepsze dojście do szkoły - dodaje nasza rozmówczyni.
Lidia Szpara

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mieszkancy
Mieszkancy 07.08.2018, 07:28
Ciekawe czy będą asfaltowe zjazdy czy znowu jak obecnie trzeba wysypywać stary tynk na zjazdy do swoich posesji.Może być ciekawie: nowy chodnik zjazd asfaltowy a drugi chodnik śmiecie na zjazdach.

Pozostałe