Kolbuszowa. Piękne kwiaty to powód do dumy. Pani Zofia z Kolbuszowej opowiedziała nam o swoim hobby

  • 5.08.2018, 07:00
  • Lidia Szpara
Podziel się:
Oceń:
Kolbuszowa. Piękne kwiaty to powód do dumy. Pani Zofia z Kolbuszowej opowiedziała nam o swoim hobby Fot.L.Szpara
Pamiętajcie o ogrodach, śpiewał Jonasz Kofta. Zadbane kwiaty to niewątpliwie uczta dla oka, ale także wciągające hobby dla ich właścicieli. Tak jest w przypadku pani Zofii.

 

Uliczka Nowe Miasto w Kolbuszowej, nieco na uboczu, obecnie w niezbyt dobrej formie, bo zaznaje robót drogowych. Z tym obrazem wyjątkowo kontrastuje kaskada pięknych, różnorodnych kwiatów przy jednym z domów. Mieszkanka tego domu, pani Zofia Ziółkowska, opowiedziała nam o swojej pasji, jaką jest hodowla kwiatów.

- Te tutaj to tak zwane babki, zazwyczaj są niższe, ale te wyjątkowo wyrosły - prezentuje swoich roślinnych podopiecznych pani Zofia. - Wyżej, mam surfinie. Był jeszcze powój, ale w tym roku go wyrwałam i na jego miejsce zasadziłam nowy, będzie jeszcze piękniejszy - wyjaśnia. We wnętrzu domu, na parapecie widoczne są imponujące storczyki.
Ręka do kwiatów to coś, co się ma, albo nie. Ciekawi mnie, kiedy pojawiło się zainteresowanie kwiatami
- Od zawsze kochałam kwiaty! To moja wielka pasja, odkąd pamiętam, dawały mi dużo radości - uśmiecha się pani Zofia.
Ludzkie oko wrażliwe jest na piękno, zadbane rabatki przyciągają spojrzenia przechodniów. Jaki jest sekret na to, aby rośliny ozdobne były w tak dobrej kondycji?
- Przede wszystkim rozmawiam z nimi - zdradza pani Zofia z uśmiechem. - Niektórzy nie dowierzają i się śmieją, ale ja naprawdę, pielęgnując je, sporo z nimi rozmawiam. Mówię im, jak wiele radości mi sprawiają tym, że są takie piękne, a one, jak widać, odwdzięczają się.
Lidia Szpara

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe