Gmina Kolbuszowa. Prace przy stawach w Weryni. Powstanie miejsce do rekreacji i wypoczynku.

  • 9.08.2018, 14:30
Gmina Kolbuszowa. Prace przy stawach w Weryni. Powstanie miejsce do rekreacji i wypoczynku. Fot.Urząd Miejski w Kolbuszowej
Okolice weryńskich stawów, które chwilowo nie prezentują się zbyt dobrze, wkrótce zmienią się nie do poznania.

 

W kwietniu pisaliśmy o planach zagospodarowania terenu wokół stawów w Weryni. Sprawę objaśniał na marcowej sesji rady gminy skarbnik Stanisław Zuber, informując, że umowa na dotację została już podpisana.  Ostatnio rozpoczęły się roboty przy tworzeniu w pobliżu stawów atrakcyjnego miejsca do rekreacji i wypoczynku. Bardzo ważnym aspektem ma być też edukacja przyrodnicza.  Z tego miejsca, w jego nowej odsłonie, będzie można korzystać jeszcze w tym roku.  

Spore zmiany pociągają za sobą spore koszty. To zadanie pochłonie niemal 330 tys. złotych.

Na realizację omawianej inwestycji gmina Kolbuszowa uzyskała 200 tys. złotych dofinansowania z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". W ramach tego programu Polska otrzymała 531 milionów euro z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR). Program obejmuje lata 2014-2020.

Projekt przewiduje budowę wiaty, służącej celom rekreacyjnym dla osób korzystających ze stawów w Weryni oraz uczestników lekcji przyrodniczych. Zakłada także wybudowanie budynku węzła sanitarnego z pomieszczeniem gospodarczym. Ponadto powstanie parking oraz stojaki na rowery. Wokół stawów wytyczona zostanie ścieżka przyrodnicza, z tablicami zawierającymi opisy i informacje na temat gatunku zwierząt występujących w okolicy.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe