Rusza przebudowa stadionu sportowego w Kolbuszowej. Inwestycja pochłonie 5 mln złotych

  • 25.08.2018, 22:12 (aktualizacja 26.08.2018, 00:27)
  • Lidia Szpara

Podziel się:

Oceń:

Rusza przebudowa stadionu sportowego w Kolbuszowej. Inwestycja pochłonie 5 mln złotych Fot. Archiwum Korso Na przebudowę obiektu gmina zdobyła 1,5 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Przebudowę stadionu bez wahania można określić mianem sztandarowej inwestycji gminy Kolbuszowa. Niestety, początkowo przeznaczona na ten cel kwota pieniędzy okazała się niewystarczająca. Co teraz?

Pierwszy przetarg na przebudowę stadionu wykazał, że przeznaczonych na ten cel funduszy powinno być więcej. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, już przy pierwszym przetargu zapowiedział, że nie zaniecha tej inwestycji, ponieważ jest ona bardzo potrzebna.

Wykonawca

Rozpisano więc kolejny przetarg, zmieniając warunki zamówienia, a także wydłużając termin realizacji zamówienia.

Najniższa z ofert opiewała na kwotę niemal 5 milionów złotych. Brakowało więc niemal 1,5 miliona.  Mimo wszystko, jako najkorzystniejszą, wybrano właśnie tę ofertę, złożoną przez warszawską firmę Gardenia Sport.

Za dwa lata

O sposobie na poradzenie sobie z problemem informowano na sesji rady gminy, która odbyła się w czwartek 9 sierpnia. Sprawę przedstawił Jacek Mroczek, zastępca skarbnika Kolbuszowej, omawiając zmiany w budżecie gminy.

Otóż większą ilość nakładów można było przeznaczyć na ten cel poprzez rozciągnięcie zadania w czasie. Jego realizację obecnie szacuje się na początek 2020 roku.

Co będzie?

Rozpoczęcie prac przewidziano już w tym miesiącu. Roboty budowlane obejmą przebudowę kompleksu lekkoatletycznego, boiska do piłki nożnej i bieżni, a także budowę zasilania energetycznego, oświetlenia, monitoringu oraz nagłośnienia.

- Boisko ma się składać z czterotorowej bieżni i sześciotorowej na „setkę”. Będzie też dostosowane do rzutu młotem, skoku w dal, skoku wzwyż, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, a także do pchnięcia kulą. W kompleksie pojawi się również skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami i nowe boisko piłkarskie z nawierzchni z trawy naturalnej - informują kolbuszowscy urzędnicy

Lidia Szpara

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
ujek
ujek 26.08.2018, 10:38
boisko dla kogo, dla kretów żeby miały gdzie ryć? ;-)
John
John 28.08.2018, 14:33
Prezesi stadionu nie mylić z prezesem klubu nie pozwalają grać na płycie jedynej drużynie z Kolbuszowej czy Kolbuszowiance. Co z tego że w B klasie ale to im się należy. Chłopaki muszą grać na górnym boisku. Płytę główną psują juniorzy z obozów sportowych.

Pozostałe