Gmina Cmolas. Po październikowych wyborach w radzie gminy zasiadzie dwóch przedstawicieli Hadykówki

  • 03.09.2018, 07:00 (aktualizacja 10.09.2018, 08:38)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Cmolas. Po październikowych wyborach w radzie gminy zasiadzie dwóch przedstawicieli Hadykówki Fot.B.Posłuszny
Nie jedną, a dwie osoby reprezentujące sołectwo będzie miała Hadykówka, po jesiennych wyborach.

Obecnie wieś ma jednego przedstawiciela w Radzie Gminy Cmolas. Jest nim Janusz Urban. Po październikowych wyborach (21 października) w radzie zasiądzie dwóch mieszkańców Hadykówki.

 

Już było więcej

- Kiedyś też mieliśmy dwóch radnych, ale to się cały czas zmienia - powiedział nam radny Janusz Urban. - Na pewno zyskamy na kolejnym miejscu w radzie. Dwóch z jednej miejscowości to zawsze lepiej. Kto będzie tym przedstawicielem, tego nie wiem. Potrzeba w radzie kogoś młodszego. Za mało jest młodzieży - dodał przedstawiciel rady, informując jednocześnie, że jeszcze nie zdecydował, czy będzie kandydował w tegorocznych wyborach.

 

Jednego mniej

Skąd nowy mandat w Hadykówce? Powodem jest mniejsza liczba mieszkańców Porąb Dymarskich. Sołectwo to ma obecnie dwóch przedstawicieli w Radzie Gminy Cmolas. Są to: Stanisław Siębior i Henryk Maciąg. Po 21 października będzie to już tylko jedna osoba.

- Ja byłabym za tym, żeby zostało tak, jak było - mówi Teresa Maciąg, sołtyska Porąb Dymarskich. - Jeden radny to jest za mało na jedną wioskę. Zawsze dwóch radnych więcej zrobi dla mieszkańców - uważa szefowa wsi, zaznaczając, że  Poręby Dymarskie mają ponad 800 mieszkańców.

Radny Stanisław Siębor potwierdza, że decyzja o zmniejszeniu liczby mandatów jest spowodowana niżem demograficznym w wiosce. Dodaje również, że jest jeszcze parę rzeczy do poprawy w Porębach, a on sam rozważa decyzję ponownego startowania w wyborach.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe