Powiat kolbuszowski. Promesa o wysokości 650 tysięcy złotych dla naszego powiatu. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

  • 04.09.2018, 14:30
  • opr. Lidia Szpara

Podziel się:

Oceń:

Powiat kolbuszowski. Promesa o wysokości 650 tysięcy złotych dla naszego powiatu. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Fot.Archiwum
Do powiatu kolbuszowskiego trafiło 650 tysięcy złotych z przeznaczeniem na usuwanie klęsk żywiołowych. Na co konkretnie zostaną przeznaczone te pieniądze?

Józef Kardyś, starosta kolbuszowski odebrał promesę na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

 Oznacza to, że do budżetu powiatu kolbuszowskiego trafi 650 tys. złotych. Te pieniądze w 80 proc. pozwolą na odbudowę drogi powiatowej relacji Lipnica – Poręby Dymarskie – Majdan Królewski, w Porębach Dymarskich.

Mowa tu o odcinku liczącym 1700 metrów, biegnącym od Płazówki w kierunku Porąb Dymarskich. Pozostałe 20 procent dotyczące tego zadania zostanie pokryte z budżetu powiatu. Został ogłoszony przetarg na tę inwestycję.

 Równolegle ogłoszony został drugi przetarg obejmujący rozbudowę drogi powiatowej Lipnica – Poręby Dymarskie – Majdan Królewski. Jak wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Eugeniusz Szczebiwilk zadanie to ma polegać na likwidacji niebezpiecznych zakrętów i poprowadzenia nowego odcinka drogi, który liczył będzie ok. 120 metra po nowym śladzie.

Inwestycja  ta odbywać się będzie przy udziale funduszy pochodzących z budżetu powiatu kolbuszowskiego. Na te zadania powiat kolbuszowski przeznaczył kwotę niespełna 929 tysięcy złotych. W przetargach swoje oferty złożyło siedmiu oferentów. Najwyższe z ofert opiewały na ponad 1,1 mln złotych, najniższa na ponad 930 tysięcy złotych.

opr. Lidia Szpara

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe