Kolbuszowa. Przed nami obchody rocznic wrześniowych. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicach miasta

  • 5.09.2018, 14:45 (aktualizacja 05.09.2018 14:57)
Kolbuszowa. Przed nami obchody rocznic wrześniowych. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na ulicach miasta Fot. Archiwum Korso Uroczystości tradycyjnie odbędą się przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej.
W poniedziałek, 10 września, kolbuszowianie wezmą udział w obchodach 79. rocznicy bitwy o Kolbuszową i rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12  w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej. Najpierw zostanie odegrany hymn państwowy, a następnie dyrektor placówki, Grażyna Pełka, przywita zaproszonych gości.

W dalszej części uroczystości uczniowie ZST zaprezentują przygotowany przez nich program artystyczny. W planie są także oficjalne wystąpienia oraz złożenie kwiatów przed pamiątkowymi tablicami znajdującymi się na ścianie budynku ZST.

O godz. 13 uczestnicy obchodów przemaszerują ul. Jana Pawła II, Obrońców Pokoju i Narutowicza na cmentarz w Kolbuszowej. Tam wspólnie się pomodlą i złożą kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. Z nekropolii przejdą następnie na rynek, gdzie delegacje złożą kwiaty przed pomnikiem poświęconym "Żołnierzom i bohaterom walczącym i poległym za wolność i suwerenność Ojczyzny".

Uroczystości zakończą się o godz. 13.40.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------