Obrazy Dominika Roga z Nowej Wsi można zobaczyć na wystawie w kolbuszowskiej bibliotece

  • 5.09.2018, 15:12 (aktualizacja 05.09.2018 20:44)
Obrazy Dominika Roga z Nowej Wsi można zobaczyć na wystawie w kolbuszowskiej bibliotece Fot. Nadesłane przez MiPBP w Kolbuszowej - Staram się, aby widz oglądając moje prace przystanął przy nich na moment i zastanowił się nad płynącym z nich przekazem - mówi Dominik Róg.
Wystawa prac młodego artysty będzie czynna do soboty, 15 września.

Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia Czytelni im. dr K. Skowrońskiego znajdującej się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej.

Autor, Dominik Róg, jest absolwentem Liceum Plastycznego w Rzeszowie, które ukończył w 2017 roku uzyskując tytuł zawodowy plastyk - kowalstwo artystyczne i metaloplastyka. Obecnie studiuje na drugim roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im.Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

- Sztuką interesuję się praktycznie od najmłodszych lat. Będąc jeszcze w szkole podstawowej regularnie uczęszczałem na dodatkowe zajęcia plastyczne i brałem udział w konkursach plastycznych. Uczestniczyłem także w kilku edycjach Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Kolbuszowej. To właśnie podczas wakacyjnych zajęć z artystami, zafascynowany ich dziełami, podjąłem ostateczną decyzję o rozpoczęciu nauki w liceum plastycznym - mówi o sobie.

W swoich obrazach stara się przedstawić nie tyle miejsce, co atmosferę w nim panującą. - Nie są to więc ukazania fotorealistyczne, ale bardziej swobodne, mocno skupione na kolorze - wyjaśnia artysta.

Oprócz malarstwa Dominik Róg interesuje się również animacją artystyczną, fotografią i plakatem.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------